Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Na poslednom mieste sú vlastnou vinou

Sportnet|Publikované 14. dec 2006 o 23:00

Kráľovský Chlmec - Futbalisti Kráľovského Chlmca vstupovali do majstrovského ročníka tretej futbalovej ligy Východ v pozícii nováčika súťaže. Ešte

predtým visel dlho otáznik nad tým, či sa vôbec o postup zo štvrtej ligy Juh vôbec budú uchádzať. Vedomí si vlastných hráčskych i finančných možností sa medzi regionálnu elitu príliš nehrnuli. Napokon ale zvíťazilo športové srdce, aj keď postavenie mužstva po jesennej časti príliš optimizmu do ďalších bojov nedáva. "Prihlášku do tretej ligy sme podali až na poslednú chvíľu. Veľa vecí sme nemali ujasnených, hráčsky káder sme považovali za nedostatočný najmä po kvantitatívnej stránke. Na funkcionárskom poli sme sa však dohodli, že sa budeme futbalu venovať intenzívnejšie, čo napokon rozhodlo o vstupe do tretej ligy. Škoda len, že opäť raz ostalo iba pri sľuboch... Na takúto súťaž nestačí, keď sa o mužstvo a vlastne celý klub stará jeden človek, maximálne dvaja ľudia," konštatoval prezident klubu Alexander Berta.

Kráľovskému Chlmcu patrí po šestnástich kolách jesennej časti posledná šestnásta priečka s chudobným ziskom dvanástich bodov a pasívnym skóre 15:34. "Na naše účinkovanie v prvej časti súťaže by som sa pozrel dvoma pohľadmi. Na jednej strane sa vyskytli zápasy, v ktorých sme neprehrali vlastnou vinou, respektíve nie na ihrisku, ale vplyvom vyššej moci... Napríklad domáce stretnutia s Giraltovcami, Žakarovcami, Krompachmi alebo vôbec premiérový proti lídrovi z Prešova zniesli aj prísnejšie kritéria. Práve od toho by som sa chcel odraziť, pretože som presvedčený o tom, že ak by tento káder mal správny prístup k povinnostiam, nebol by posledný, ale aspoň v strede tabuľky. Lenže keď ktosi trénuje trikrát alebo štyrikrát do mesiaca, nemôže sa čudovať, že v zápasoch pozerá súperom iba na chrbát. Týmto hráčom chýba potrebný elán a zápal. Keď sme pred necelými troma rokmi postupovali z piatej do štvrtej ligy, bolo cítiť ohromný entuziazmus a bojovnosť. Amatérsky futbal sa musí hrať so srdcom a nie z povinnosti. Nuž a v našom podaní bol vlastne celý rok 2006 skôr o tom druhom," doplnil Alexander Berta.

Nad tým, čo bude nasledovať, sa momentálne ešte v Kráľovskom Chlmci nezamýšľajú. "Najprv potrebujeme uzavrieť tento rok a jesennú sezónu. Aj bez toho ale vieme, že ak chceme napredovať, mnohé sa musí zmeniť. V prvom rade potrebujeme doplniť a posilniť hráčsky káder. Lenže hodiť niekoho z piatej ligy do tretej by bolo nerozumné a hotový hráč stojí peniaze, ktoré my nemáme. Takže si musíme všetko dobre prehodnotiť a zamyslieť sa nad tým, akým smerom chceme v budúcnosti kráčať," dodal Alexander Berta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.