Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Na Portugalsko čaká zápas života a smrti

Sportnet|16. jún 2004 o 00:00

Na štadióne Da Luz v Lisabone hrá dnes Portugalsko zápas futbalového života a smrti. Pre porazeného sa EURO 2004 končí, lebo obaja súperi utrpeli v úvodných dueloch turnaja prehry. Domáci si možnosť ďalšej nevedia ani predstaviť. "V útoku Cristiano ...


Kapitán Portugalska Luis Figo (vľavo) sa snaží uniknúť s loptou pred Grékom Nicolaosom Dabizasom (vpravo) v úvodnom zápase EURO 2004 na štadióne Estadio do Dragao v Porte. Grécko prekvapujúco zvíťazilo nad Portugalskom 2:1. FOTO - TASR/EPANa štadióne Da Luz v Lisabone hrá dnes Portugalsko zápas futbalového života a smrti. Pre porazeného sa EURO 2004 končí, lebo obaja súperi utrpeli v úvodných dueloch turnaja prehry. Domáci si možnosť ďalšej nevedia ani predstaviť. "V útoku Cristiano Ronaldo s Decom," kričia želanie celostranové novinové titulky. Z kempu portugalského tímu v Academia do Sporting Alochete prenášala včera televízia takmer dvojhodinový prenos z tlačovej konferencie. Brazílsky tréner Portugalska Scolari veľa úsmevov neposkytol.

Z jeho obšírnych vyhlásení si novinári v hlavnom tlačovom stredisku v Parque dos Nacao v Lisabone, ktorý je súčasťou areálu Expo 1998, sumarizovali očakávané zmeny v zostave. V strede poľa by mal namiesto Ruia Costu od začiatku nastúpiť Deco, strelec jediného gólu do siete Grékov Cristian Ronaldo bude podľa Scolariho vyjadrení znovu len striedať. Ofenzívnejšie poňatie by mal podporiť druhý útočník Nuňo Gomés popri Pauletovi. V obrane nahradí Ferreiru Miguel.

Scolari povolil hráčom v nedeľu návštevu manželiek a priateliek. Stavil na to, že párty pri grile utuží kolektív, čo hráči veľmi ocenili. Zároveň z portugalského tábora zaznievali hlasy, že medializované napätie medzi Figom a Decom bolo nafúknuté, vzťahy sú vraj vcelku normálne.

Možno menší psychický tlak v ruskej výprave zatienila aféra okolo vyradenia záložníka Alexeja Mostovoja z kádra. Tréner Georgij Jarcev mu neodpustil kritiku, že mužstvo je zásluhou jeho nešetrných metód v náročnom klimatickom prostredí unavené a nemá perspektívu. Po počiatočnom zatĺkaní aféry sa včera v informačnom systéme EURO objavilo oficiálne komuniké ruského vedenia k celej veci. Tridsaťpäťročnému Mostovému nepomohol ani názor podpredsedu ruskej futbalovej federácie Draganova, ktorý bol proti radikálnemu riešniu trénera Jarceva. Tým viac, že po zranení Onopka je v zbornej málo hráčov špičkovej medzinárodnej úrovne.

Rusom bude dnes navyše chýbať aj Šaronov, ktorý dostal v stretnutí so Španielskom červenú kartu.

(ju)

Súvisiace články