Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na pohodu sa nesťažuje, v reprezentácie sa chce ukázať

Sportnet|Publikované 15. dec 2008 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skV hokejovej extralige je reprezentačná prestávka. Košičania strávia sviatky na prvej priečke. Náskok pred Liptákmi

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

V hokejovej extralige je reprezentačná prestávka. Košičania strávia sviatky na prvej priečke. Náskok pred Liptákmi narástol na 14 bodov, hoci oceliari odohrali o zápas viac. Každopádne nedeľňajšie víťazstvo 7:2 na ľade Banskej Bystrice si Košičania veľmi cenia.

KOŠICE. Súboj v Banskej Bystrici bol pre zverencov Antona Tomka akýmsi skladaním reparátu za posledný absolútne nevydarený zápas pod Urpínom, ktorý Bystrica vyhrala 5:1. Líder súťaže však tentoraz nováčika stopol. Zásluhu na tom má aj štvorbodový útočník Stanislav Gron, tretí najproduktívnejší hráč HC, ktorý v nedeľu strelil gól a na ďalšie tri prihral. Grona, centra figurujúceho v nominácii Slovenska na dva súboje so Švajčiarskom, sme požiadali o rozhovor.

Stano, môže ísť hráč do reprezentácie vo väčšej pohode ako vy?

- Myslím, že áno. Čo sa týka hokejovej pohody, tak na tú sa nesťažujem. Ale zase na druhej strane taký Rudo Huna je ešte možno vo väčšej ako ja.

V Banskej Bystrici ste boli pri štyroch góloch. Dá sa povedať, že na čo siahnete, to vám vychádza?

- V zápasoch predtým to tak nebolo, ale v Bystrici sa mi darilo, aspoň jeden zápas pred reprezentačným zrazom bol taký.

Vedeli ste, že s nováčikom nie sú žiadne žarty, predchádzajúci zápas s ním bol dostatočným mementom...

- Bystrica nie tak dávno vyhrala 5:1, a vtedy hrala veľmi dobre. Aj teraz začala dobre. Ujala sa vedenia, ale našťastie sme už prvú tretinu vyhrali, potom už nemohli vyslovene brániť. A to nám sedí. Celkom inak sa hrá, keď vedieme o jeden - dva góly a súper musí hru otvoriť. Potom je tam viac priestoru na brejky.

Doma hráte útočne, môžete si dovoliť hrať rovnako aj vonku?

- V zápasoch predtým sme hrali dosť útočne a nevychádzalo to. Pred posledným súbojom sme si povedali, že sa viac sústredíme na obranu. Radšej budeme zozadu vyrážať do protiútokov. Vychádzalo to, vyhovuje nám, keď môžeme ísť do prečíslení a rýchlych kontier. Nie stále nám totiž ofenzívny prejav vonku pomohol k bodom. Doma je to iné, tak sa snažíme dostať súpera pod tlak.

S Rudom Hunom ste momentálne silnou dvojkou. Prenesie sa to aj do reprezentácie?

- Nechceme byť len do počtu, chceme ukázať, že aj v reprezentácii sa vieme presadiť. Uvidíme, koľko priestoru na ľade dostaneme. Lebo je tu priama úmera, čím viac hráte, tým ste viac v zápase, rastie vaša herná pohoda a pribúdajú aj body v štatistikách. Ak ste za tretinu nasadený dvakrát - trikrát, do tempa sa nedostanete.

V sobotu hrá Slovensko so Švajčiarskom v Steel Aréne. To by mala byť pre vás výhoda.

- Dúfam, že to tak aj na ľade bude vyzerať.

Kto k vám s Hunom zapasuje do útoku?

- To je na trénerovi. Sám som zvedavý. V stredu na zraze budeme múdrejší.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.