Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na pôde súpera naplno zabodoval iba Plešivec

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Rožňava - V najvyššej súťaži riadenej ObFZ Rožňava sa odohralo kompletné 5. kolo. Vedúci celok tabuľky Krh. Podhradie si držalo neporaziteľnosť,

rovnako ako druhá Vyšná Slaná, ktorá je bez straty bodu, ale má na konte o zápas menej. Tri body si pripísal i nováčik z Rudnej, keď doma porazil nebezpečný Lipovník, pre ktorý to je druh prehra za sebou. Prvých bodov sa dočkali v Dobšinej po víťazstve na Gemerskou Polomou a na chvoste ostala Kružná bez bodu. Expiatoligista z Nižnej Slanej po domácej prehre s Kunovou Teplicou spred týždňa si čiastočne napravil reputáciu z Dlhej Vsi si priviezli baníci bod. O jediné víťazstvo hostí sa postaral Plešivec na Kovstave. Bilancia 5. kola: 7 5 1 1 18:8 (góly) a 16:4 a (body), doteraz: 34 18 7 9 81:51 (góly) a 57:36 (body). Spolu padlo v 5. kole 26 gólov (doteraz 132), čo predstavuje priemer 3,71 gólu na zápas (doteraz 3,88). Rozhodcovia vytiahli 4 červené karty (doteraz 12) a 15 žltých (doteraz 77). Strelcom kola sa stal Ján Gonos z Kunovej Teplice, ktorý napol sieť trikrát. V 6. kole sa stretnú: FK Brzotín - Plešivec, Gem. Poloma - Kovstav, Niž. Slaná - Dobšiná, Kružná - Dlhá Ves, Dedinky - Kun. Teplica, Lipovník - Vyš. Slaná a Krh. Pohradie - Rudná.

KRH. PODHRADIE - FK BRZOTÍN 1:0 (1:0)

Gól: 40. Mázik (z 11m). ŽK: Mišura - O. Lázok, B. Brúgoš. D: 250. R: J. Danko. DZ: Ľ. Csobádi.

Líder sa mohol ujať vedenia už v 5. minúte, ale šancu Mésznera rovnako ako na konci úvodnej desaťminútovky brankár Lenkey kryl. Tlak domácich pokračoval, ale bez gólového efektu. Po polhodine hry sa k strele dostal i hosťujúci Krága, ale mieril vedľa a šťastie nemal ani o chvíľu, keď si s jeho strelou bravúrne poradil gólman Lentvorský. Domáci otvorili skóre až po Mázikovom premenenom pokutovom kope. Po zmene strán mali futbalisti spod hradu viac z hry, hostí tlačili, ale akcie Podhradia ťahané väčšinou stredom končili na pozornej obrane Brzotína. Keď v 88. minúte domáci Filčák iba opečiatkoval tyč brzotínskej brány, skončilo sa stretnutie tesným jednogólovým náskokom domáceho mužstva. Krh. Podhradie ostalo na čele tabuľky stále bez prehry, Brzotín klesol o jednu priečku.

RUDNÁ - LIPOVNÍK 3:1 (0:1)

Góly: Kamenský 2, Šimon resp. Cs. Korintuš. ŽK: 0 - J. Korintuš, Cs. Korintuš. D: 60. R: A. Farkaš. DZ: O. Lábaj.

Domáci začali opatrne a s rešpektom. V inak vyrovnanom 1. polčase vyšla hosťom spod Sorošky jedna z kombinačných akcií, Cs. Korintuš ušiel za chrbát domácej defenzívy a otvoril skóre. Po zmene strán však hráči nováčika pozbierali odvahu a v priebehu jedinej minúty otočili vývoj duelu vo svoj prospech, keď dvoma gólmi zobrali skúsenému Lipovníku vietor z plachiet. Najprv vyrovnával Šimon a po chvíli sa pridal Kamenský. Rudná potom ovládla hru a zaslúžené víťazstvo ešte v závere poistil Kamenský.

VYŠNÁ SLANÁ - DEDINKY 3:0 (3:0)

Góly: 8. Fifik, 20. Vysoký, 28. Liptai (11m). ŽK: 0 - Smrek. D: 120. R: P. Gonos. DZ: J. Šmelko.

Futbalistom spod Radzima, ktorí ešte v doterajšom priebehu súťaže nestratili ani bod stačila necelá polhodina na to, aby si zabezpečili ďalšie tri body. Domáci úvodný tlak využil na skórovanie Fifik a po centri do šestnástky zblízka trafil. Druhýkrát lovil loptu zo svojej siete gólman spod Geráv v 20. minúte. Po rohovom kope bol vo vzduchu najvyššie Vysoký a hlavou vsietil. Na rozdiel triedy zvýšil z penalty Liptai, keď túto výhodu získali Vyšnoslanci po Smrekovej ruke v pokutovom území. Ďalšie šance už celok spod Radzima nevyužil, ale ku gólom nemal ďaleko, keď hráči Vyšnej Slanej dva razy trafili do tyče. Domáci aj po zmene strán kontrolovali hru, hostia sa snažili niečo vymyslieť, ale ich pokusy skončili bez gólového efektu.

KUN. TEPLICA - KRUŽNÁ 4:2 (1:2)

Góly: 8., 63. a 68. Gonos (2 z 11m), 86. Čatlóš resp. 15. Lizoň, 30. Kerekeš. ŽK: 0 - Szabó 2, Szendi 2, Polyák. ČK: Szabó, Szendi. D: 150. R: M. Slavkovský. DZ: J. Palacko.

Hostia odohrali pod reflektormi nešťastný zápas. Na druhej strane domáci výkonom sklamali a nebyť nedisciplinovanosti hráčov Apexu mohli doma i prehrať. Kunovčania sa ujali vedenia z jedenástky, ktorú po faule Szendiho na Turcsányiho premenil Gonos. Do prestávky však domáci nedokázali vymyslieť nič. Hostia hrali oveľa lepšie a efektívnejšie. V 15. minúte trafil z priameho kopu Lizoň a po ďalšej štvrťhodine využil zmätok v domácej šestnástke Kerekeš, ktorý si poradil s troma obrancami Kova a obstrelil Stankoviča v bráne domácich. V 46. minúte videl po druhej žltej červenú kartu Szabó a v 63. minúte sa porúčal z ihriska pod sprchy Szendi. Nariadený pokutový kop premenil Gonos. Až oslabenie Apexu dokázali Kunovčania využiť a po Turcsániho centri trafil tretí raz do Bacsovej siete Gonos. Ďalšie šance domáci zahodili a až štyri minúty pred koncom poistili ťažko vybojované tri body, keď Turcsányiho prihrávku zužitkoval Čatlóš a pohodlne uzavrel strelecký účet zápasu.

KOVSTAV - PLEŠIVEC 1:3 (0:1)

Góly: 67. Piater (11m) resp. 38. Viola, 58. M. Kubík, 81. Horváth. ŽK: Motyka, Strelka - Szaniszló, Skokan. D: 100. R: P. Repaský. DZ: J. Šimšík.

V úvode boli mierne lepší hostia, ale ani Vavrekova hlavička zblízka po centri Szaniszlóa v sieti neskončila. Rovnako pochodil v 26. minúte domáci Piater, ktorý po Kacarovom priamom kope hlavičkoval iba do tyče Skokanovej brány. Sedem minút pred polčasovým hvizdom z diaľky vystrelil Viola a dlhým lobom prekvapil Hegedüša. Technickejší hostia mohli do prestávky pridať druhý gól, ale krížna Kováčova strela v 43. minúte tesne minula bránu Kovstavu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Jeden z centrov Plešivca odvrátili domáci obrancovia iba k striedajúcemu Kubíkovi a ten z hranice veľkého vápna prehodil vybiehajúceho gólmana Hegedüša. Kovstaváci skúšali niečo vyšpekulovať a hru čiastočne vyrovnali. Iskierku nádeje im vykresal Piater, ktorý po nedovolenom zákroku brankára Skokana na Lázára, premenil penaltu a znížil. Viac za svoj chrbát Skokan už nepustil. V 81. minúte potvrdil tri body pre hostí Horváth po tom, ako nekompromisne zužitkoval center V. Kováča.

DLHÁ VES - NIŽNÁ SLANÁ 1:1 (1:0)

Góly: 20. Péntek resp. 75. Ruszó. ŽK: bez. ČK: Pomaj - J. Turcsányi. D: 80. R: S. Gallo. DZ: L. Šimko.

Vo vyrovnanom zápase sa mali obe mužstvá šance na strelenie gólov, ale využili iba po jednej. Domáci Zlatý klas dostal do vedenia Péntek a hosťom zachránil bod Ruszó štvrťhodinu pred koncom. V závere mohli hráči dlhej Vsi strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale mierili iba do brvna nižnoslanskej brány. Tesne pred koncom pokazili dojem zo slušného stretnutia Pomaj s Turcsányim, ktorí po vzájomnej potýčke išli predčasne pod sprchy.

DOBŠINÁ - GEM. POLOMA 5:1 (4:1)

Góly: 10. a 32. R. Lipták, 15. a 27. Forgáč, 70. Barnák resp. 44. Mlynár. ŽK: bez. D: 120. R: C. Smorada. DZ: A. Kerekeš.

Domáci potrebovali body ako soľ, veď doteraz mali na konte štyri prehry. Spomenuli si na vlaňajšie víťazstvo nad družstevníkmi v pomere 8:1. Dobšiná o osude duelu rozhodla už do polčasu a dvoma gólmi R. Liptáka a Forgáča viedli 4:0. Pred odchodom do kabín stuhol znížiť Mlynár. Po prestávke sa hostia zlepšili a vyrovnali hru. Napriek tomu ešte raz inkasovali, keď sa k spomínanej dvojici pridal Barnák a uzavrel skóre. Až v piatom stretnutí sa Dobšiná dočkala, ale teraz sú jej tri body celkom zaslúžené.