Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Na play–off postavia v novoveskej hale novú tribúnu

Divácky rekord. V sobotňajšom zápase play off s Prievidzou možno padne divácky rekord. Bude nainštalovaná nová tribúna. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 20. mar 2013 o 23:00

Spišiaci začínajú vyraďovacie boje s Prievidzou. Vedenie klubu chystá na tieto stretnutia veľké novinky.SP. NOVÁ VES. Ešte dodnes rezonuje na basketbalovom Spiši posledný zápas základnej časti s Banskou Bystricou. Remízové skóre je v basketbale vzácnosťou, no pre Spišiakov je dôležité, že v predĺžení zvíťazili a v play–off budú mať v prvom kole výhodu domáceho prostredia.

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi majú pred sebou veľkú výzvu – konečne sa prebojovať medzi najlepších na Slovensku a hneď prvou prekážkou je stále úradujúci majster s dobre známym trénerom Krunoslavom Krajnovičom.

„Pre nás je veľmi dôležité prejsť prvým kolom. Potom sa hrá do konca mája a stále je o čo bojovať. V opačnom prípade by sezóny skončila veľmi skoro. Na play–off pripravujeme niekoľko noviniek. Tou najviditeľnejšou bude nová tribúna pod časomierou. Aj touto cestou pozývam všetkým fanúšikov na súboje s Prievidzou," uviedol predseda výkonného výboru BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Rastislav Javorský.

"Počas celého ročníka bolo len raz vypredané. Medzi ľuďmi sa často hovorí, že nejdú na basketbal, lebo sa k vstupenkám nedostanú. Nie je to pravda. Teraz sme urobili všetko pre to, aby naša športová hala pojala ešte viac divákov. Ďalšou novinkou je, že sa opäť vrátime k populárnym vystúpeniam počas prestávok. Plus sa ozvali sponzori, ktorí by prispeli cenami do tomboly resp. darčekmi pre divákov. Kto príde v sobotu na play–off s Prievidzou, isto nebude odchádzať sklamaný,“ dodal Javorský.

„Našou snahou je zapojiť do basketbalového diania hlavne mládež z okolitých obcí. Aj na Prievidzu prídu do hľadiska deti zo Základnej školy v Odoríne. Možno niektorí budú po prvý raz na extraligovom súboji a takouto formou chceme tento šport spropagovať v okolí nášho mesta.“

Rozruch okolo Ackera

Záver základnej časti sa v spišskonovoveskom zákulisí niesol v napätej atmosfére. Pre administratívne nedostatky mali problémy so štartom americkí hráči Burke a Acker.

Okolo tejto dvojice sa rozpútala čudná zákulisná vojna. Burke prijal ponuku do Litvy, a tak pokračuje už len poľovačka na Ackera.

„Hráč Maurice Acker jr. má platnú hráčsku zmluvu a veríme, že v play-off Slovak Sport extraligy bude platným hráčom nášho družstva,“ uvádza sa v oficiálnom vyjadrení BK 04 AC LB Spišská Nová Ves.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.