Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Na Pasienky s cieľom potvrdiť neporaziteľnosť

Sportnet|Publikované 5. nov 2002 o 23:00

Michalovce Program jedenásteho kolá medzinárodnej ženskej interligy v hádzanej je rozhádzaný až do troch dní. Z dnešných troch duelov sa najväčšia

pozornosť bude sústreďovať na bratislavské Pasienky, kde si o 17.00 zmerajú sily tamojší AŠK Inter so Zekonom PSJ Chemkostav Michalovce. Stretne sa totiž tretí celok súťaže so štvrtým a to je záruka kvalitnej hádzanej. "Všetky sa na súboj proti žlto-čiernym veľmi tešíme. Momentálne sme vo výbornej forme, suverénne sme porážali jedného súpera za druhým a neuškodila nám ani trojtýždňová herná prestávka. Sama som bol prekvapená z toho, ako jednoznačne sme porazili Partizánske, ktorému sme nadelili málo vídaných štyridsať gólov," prezradila krídelníčka Mária Hricíková (na snímke). V kádri Michala Lukačina nie je žiadna hráčka zranená, takže sa proti lanskému bronzovému medailistovi predstaví celok zo Zemplína v najsilnejšom zložení.

Michalovčanky odcestovali na západné Slovensko už včera, prenocovať mali v Nesvadoch a dnes poobede majú nabrať kurz Bratislava. Do hlavného mesta našej republiky odcestovali s povesťou dosiaľ neporazeného tímu na súperových palubovkách. Doposiaľ jediný bod vonku stratili na palubovke moravského Zlína, kde remizovali 25:25. "Pred Interom máme určitý rešpekt najmä preto, že dokázal poraziť silné Hypo Niederősterreich. Myslím, že ak zopakujeme naše výkony z ostatných stretnutí, máme šancu čosi uhrať. Zverenkyne trénera Daniša však určite nebudú chcieť obísť naprázdno, takže to určite bude zaujímavý súboj," doplnila dvadsaťjedenročná odchovankyňa michalovskej hádzanej.

Oproti minulým sezónam nefigurujú v kádri bratislavského tímu výraznejšie individuality. Už neťaží z vynikajúcej hry krídelníčok Martiny Reisenbüchlerovej či Kataríny Mravíkovej alebo výnimočnej univerzálnosti Lucie Uhrákovej, spolieha sa najmä na tímový výkon. Zaujímavé je, že v ňom účinkuje i bývala Michalovčanka Lucia Maláňová, odchovankyňa Zekonu PSJ Veronika Vorreiterová či Košičanka Tobiášová, ktorá onehdy už takmer do Michaloviec prestúpila. "Súhlasím s názorom, že súčasný Inter sa spolieha predovšetkým na výborný výkon kolektívu. My, naopak, máme hlavne na spojkách osobnosti, ktoré môžu dnešný zápas rozhodnúť. Zatiaľ sme ešte na ihriskách súperov neprehrali a verím, že si túto bilanciu zachováme aj po dnešnom zápase. Ideme tam s cieľom pripísať si ďalšie dva body," smelo vyhlásila dvadsaťjedenročná hádzanárka Zekonu PSJ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.