Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na Pasienkoch to nebude pochúťka, žlto-čierni necítia tlak a doma si dovolia viac než vonku

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Postavenie futbalistov z Pasienkov nie je síce lichotivé, ale zatiaľ z tábora Interu neprichádzajú žiadne správy, ktoré by signalizovali

zemetrasenie. Tréner Karol Pecze, ako aj funkcionári vedia, že mužstvo po letnom masívnom úniku zrelých futbalistov potrebuje čas na konsolidáciu pomerov. Okrem toho viacerí menej ostrieľaní sa ešte len zoznamujú s najvyššou súťažou. To ale neznamená, že v dnešnom meraní síl v Bratislave čaká Košičanov pochúťka.

"Doma sme oveľa silnejší, smelší, ambicióznejší a nebezpečnejší než na cudzích ihriskách. Trúfame si uhrať úspešný výsledok proti každému súperovi," naznačil odvahu Interu Jozef Gáspár (na snímke vpravo). Pritom sa však zháčil, lebo si uvedomil, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude v nastávajúcom súboji bude nútene mimo hry. "Zranil som sa na stredajšom tréningu, dostal som koňara, moje stehno zdobí krvná zrazenina. Potrebujem pár dní odpočívať, pôjdem na kontrolu a uvidím, aký čas si liečba vyžiada." Rodák z Gemera, ktorý odišiel do hlavného mesta z Ličartoviec, nemal veľa šťastia po prestupe medzi žlto-čiernych. Dlho laboroval po komplikáciách s nohou a vlastne ešte stále pociťuje výpadok. "Prejavuje sa to v hernej činnosti, ale i v zápasovej kondícii. Musím ešte tvrdo popracovať, kým sa dostanem do optimálnej pohody." Aj vinou tohto hendikepu niektoré kiksy išli v predošlých súbojoch na vrub tohto obrancu, no v médiách sa ho tréner zakaždým zastal. Pritom však východniar nehodlal skladať prehnané poklony koučovi. "Nepatrí sa hodnotiť prístup a zástoj trénera. Pomaly si osvojujeme jeho metódy, ktoré zaviedol...Isté je, že nás je veľa mladých pokope a potrvá ešte nejaké obdobie, kým si ustálime formu a budeme rovnako odolní pred vlastnými fanúšikmi i vonku."

Pred týždňom si nový kouč Ružomberka Erik Bogdanovský mädlil ruky, že pri debute narazil na takéhoto súpera. Hladká prehra interistov len umocnila poznanie, že vonku sila mužstva rapídne klesá. Postavenie tigrov je celkom iné a aj to vzbudzuje u hostiteľov rešpekt. "Hostia sú nebezpečným tímom, čo predtým viackrát dokázali. Každý jeden hráč môže zamotať hlavu. V útoku si musíme dať pozor na Kozáka. V strede poľa zase možno očakávať dispečerské schopnosti skúsených matadorov, ktorí budú umne rozhadzovať loptu." V predošlom vzájomnom stretnutí v Čermeli sa vyskytli individuálne chyby interistov. Aj Gáspár nerád spomína na toto vystúpenie. "Zápas sa mi na východe nevydaril, mal som prsty v dvoch inkasovaných góloch. Najradšej by som na to čím skôr zabudol." Jozef si teraz myslí, že v posledných stretnutiach Košičania nepôsobili tak isto ako sprvoti, kým ešte ťahali sériu bez prehry. "Mali by sme túto skutočnosť využiť. Našou výhodou je i to, že necítime žiadny tlak od funkcionárov, na ktorom mieste by sme mali skončiť a dúfam, že chlapci sa psychicky zomknú. Veď iba body prinesú aj vyššie zárobky."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.