Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Na Pasienkoch generálka na pohár

Bude chýbať. Uvidíme, do akej miery sa podpíše pod výsledok absencia Marka Milinkoviča. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 8. máj 2009 o 22:00

Dnes o 17. hodine sa Košičania predstavia na bratislavských Pasienkoch proti domácej Artmedii Petržalka. Keďže obaja súperi sa onedlho stretnú aj vo finále Slovenského pohára, dnešný duel bude akousi generálkou na 20. máj.KOŠICE. Futbalová Corgoň liga pokračuje cez víkend stretnutiami 28. kola a pre MFK Košice bude mať zápas na Pasienkoch proti domácej Petržalke zvláštnu príchuť. Pôjde totiž o generálku na finále 40. ročníka Slovenského pohára, v ktorom sa obaja súperi stretnú 20. mája v Senci.

Domáce ihrisko nevýhodou

Na štadióne Interu sa stretnú tabuľkoví súperi. Štvrté Košice majú šesťbodový náskok pred Artmediou. Obaja súperi sa už dvakrát stretli na jeseň a zaujímavosťou bolo, že domácim celkom sa nedarilo. Najprv prehrala Petržalka v 6. kole doma 2:3 a v 17. kole zasa Košičania v Čermeli 1:2. Len jediný hráč skóroval dvakrát - Petržalčan Kornel Salata vsietil po góle v oboch zápasoch. Pre Košičanov z toho vyplýva jasné varovanie. Pri štandardkách si musia dávať pozor najmä na tohto urasteného obrancu Artmedie.

Podobná jarná bilancia

Petržalčania odštartovali jarnú časť Corgoň ligy famózne, keď v prvých ôsmich kolách päťkrát vyhrali a trikrát remizovali. Prehrali až naposledy na Tehelnom poli, keď podľahli Slovanu 0:2. Navyše v dvojzápase štvrťfinále Slovenského pohára s Ružomberkom tiež neprehrali. Košičania tiež nemajú oveľa horšiu bilanciu na jar - na úkor jedného víťazstva majú o jednu prehru viac. A vo štvrťfinále Slovenského pohára so Slovanom tiež neprehrali. Črtá sa teda zaujímavý súboj a východniari by určite neboli proti, keby aj do tretice vo vzájomných súbojoch týchto dvoch kolektívov neplatilo heslo: môj dom, môj hrad.

Pre Košičanov bude citeľnou stratou absencia Marka Milinkoviča. Srbský legionár sa v posledných kolách dostal do dobrej formy. Góly nielen pripravoval pre spoluhráčov, ale ich aj strieľal. Pre štyri žlté karty však má stop na jeden zápas, preto k Dunaju necestoval. Nastúpi však Nemanja Matič, ktorý pre zmenu stál pre žlté karty v poslednom pohárovom zápase proti Slovanu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.