Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Na Pasienkoch druhý mečbal Košičanov

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Košice - Pred týždňom nevyšlo futbalistom MFK Košice definitívne potvrdenie svojej účasti v prvej osmičke Corgoň ligy. Doma len remizovali s Trnavou

0:0. V tenisovom žargóne nevyužili prvý mečbal. Dnes ich o 13. hodine čaká v predposlednom 21. kole základnej súťaže na Pasienkoch druhý mečbal. Hostiť ich bude bratislavský Inter a fanúšikovia MFK veria, že ich miláčikovia tentoraz svoj mečbal premenia.

"Na toto stretnutie sme sa pripravovali ako na každé iné. Sme v pohode a tešíme sa na zápas. Na Interi bolo vždy veľmi dobré ihrisko. Verím, že zápas sa nakoniec skončí s dobrým koncom pre nás. Boli by sme veľmi radi, keby sa nám už po tomto kole podarilo zabezpečiť si účasť v najlepšej osmičke. Predišli by sme tak zbytočnej nervozite. Neradi by sme sa totiž spoliehali na tretí mečbal," povedal obranca MFK Peter Bašista. Košičania majú všetko vo svojich rukách. V poslednom kole privítajú doma beznádejný Trenčín. Do nasledujúcej soboty by už chceli pokojne spávať. "Verím, že máme na to, aby sme už na Pasienkoch zabodovali. Inter bude pod väčším tlakom. Musí bezpodmienečne vyhrať. Tri body potrebuje ako soľ, ak chce zostať v hre o osmičku. V poslednom čase sa rozbehol, ťahá úspešnú sériu a dostal sa znova do boja o osmičku, hoci ho už viacerí predčasne odpisovali." P. Bašista má na Inter príjemné spomienky. V prvom vzájomnom zápase v Čermeli sa postaral o jediný gól zápasu, ktorý je zatiaľ jeho jediný v tejto sezóne. "Samozrejme, že si naň spomínam. Išlo o veľmi šťastný gól, ktorý nakoniec pripísali mne. Nebol by som proti, keby sa mi podarilo skórovať i v odvete," poznamenal stopér MFK, ktorý naposledy proti Spartaku nenastúpil, pretože stál pre štyri žlté karty. Košičanom stačí bod. Všetci si to uvedomujú. "Myslím si, že sa nám podarí zvládnuť tento zápas. Bude to trochu aj o šťastí. Verím, že sa prikloní na našu stranu," dodal P. Bašista.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.