Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Na otváracom ceremoniáli bude 27 slovenských športovcov s č. 171

TASR|12. aug 2004 o 10:45

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská výprava pod vedením vlajokonosiča Michala Martikána vpochoduje v piatok na Olympijský štadión v Aténach počas otváracieho ...

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská výprava pod vedením vlajokonosiča Michala Martikána vpochoduje v piatok na Olympijský štadión v Aténach počas otváracieho ceremoniálu ako 171. krajina v poradí. Za dvojnásobným olympijským medailistom bude kráčať šéf športovej časti slovenskej výpravy a podpredseda SOV Vladimír Miller, po boku s dvojičkami Petrom a Pavlom Hochschornerovcami.

Za zlatým predvojom by sa mali objaviť dve zástupkyne nežnejšieho pohlavia Daniela Hantuchová a Elena Kaliská. Celkovo by sa v slovenskom sprievode malo objaviť 25 športovcov z celkového počtu 65, z už prítomných v Grécku budú chýbať Jozef Krnáč, Martina Moravcová, cyklisti Martin Riška a Matej Jurčo, Gabriela Stacherová a Ján Šajbidor, ktorí uprodnostnia prípravu na preteky, keďže ich vystúpenia patria medzi prvé slovenské v olympijskom programe.

"Ešte musíme doriešiť špeciálnu prepravu Martikána, ktorý nechce prísť o tréning, ale normálnou olympijskou dopravou by to nestihol. Športovcov podľa slov hovorcu SOV Anton Zerer čakajú dve hodiny státia, dve hodiny sedenia a dve hodiny chôdze.

Slováci sa rozhodli nenastúpiť v slávnostnom oblečení, v ktorom sa predstavili na sľube u prezidenta a ktorého pánska verzia sa stretla s veľkou kritikou verejnosti. Pred miliónmi televíznych divákov sa predvedú v športovom oblečení - v bielych nohaviciach a ženy v červených a muži v modrých bundách.

Súvisiace články