Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na ostrieľaných vlkov ani televízne kamery nezapôsobia znervózňujúco, po prémiách si mädlia ruky

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Poprad - Na rozdiel od susedov na Spiši extraligisti spod Tatier nemajú také starosti s financiami. Odmeny za ôsme miesto za mesiac október dostali a

teraz si mädlia ruky, že v ďalšom mesiaci by bolo načim zarobiť viac. Prémiový poriadok totiž zohľadňuje každú lepšiu priečku od spomínanej. Pauza bola teda príjemnejšia, okrem toho prišla vhod i pre to, aby si kolektív vydýchol.

"Nie je to sranda stále absolvovať nahustený program s tromi päťkami. Zregenerovali sme preto dôkladne sily, kvalitne potrénovali," uviedol Martin Klempa (na snímke), spoľahlivý ochranca svätyne ŠKP Poprad. Aj na neho sú kladené veľké nároky, dosiaľ odchytal drvivú väčšinu stretnutí. Nemá toho plné zuby? "Priznávam, že psychicky je to naozaj dosť náročné nielen pre mňa, ale i celý kolektív. Nepodávali sme totiž stále rovnaké výkony v domácom prostredí. Vonku to bolo neraz lepšie. Cítili sme aj prejavy nespokojnosti a nervozity divákov. Darmo je, raz nám to ide, potom zase nie. Nevieme prísť na kobylku tomu, prečo vieme kvalitnejšie zahrať proti silnejším rivalom a naopak, proti papierovo slabším to zorieme." Naposledy Podtatranci prehrali doma v derby s Liptákmi. Preto pauza prišla naozaj ako na zavolanie. "Asi áno, lebo by sme sa možno aj ďalej trápili."

Dnes absolvujú Popradčania televíznu premiéru v tomto ročníku v dohrávanom stretnutí 21. kola v Skalici. Vnímajú prítomnosť kamier hráči nejako pozitívne - alebo ich to znervózni? "Ja to ani nerozlišujem, či je duel v televízii alebo nie, predsa len mám na konte dosť vystúpení. Akurát si uvedomujem, že takto nás môžu sledovať diváci na celom Slovensku, nielen na konkrétnom štadióne. Verím, že nám tento fakt nezviaže ruky, hoci je pravda, že na mladších a menej skúsených to môže trošku zapôsobiť." Skaličania sú doma tradične nepríjemní, v prvom vzájomnom zápase sa o tom východniari presvedčili. Hoci dlho udržiavali vyrovnaný stav, v poslednej časti odpadli. "Bodaj by sme sa z toho poučili a teraz si odniesli nejaký bodík." Nedávno otriasla hokejovým Slovenskom správa o tragickom úmrtí skalického útočníka Richarda Rampáčka. "Určite to poznačilo klímu v tomto kolektíve. Škoda náhleho Rišovho odchodu ..."

Popradčania vyrazia na cestu dnes ráno, ale Klempa nevidí problém v cestovaní na iný koniec republiky v deň merania síl. "V Amerike presedia v lietadlách hokejisti oveľa viac času, my sme za štyri hodiny na mieste, takže na malátnosť sa vyhovárať nemožno," pridal postreh M. Klempa.

Cez prestávku sa udiali aj niektoré zmeny v kádri. Okrem Kloudu, ktorý prestúpil do Zvolena, si výstroj spakovali tiež obrancovia Gallo a Kožár. "Dáme šancu našim mladým bekom, tak sme sa rozhodli. Gallo sa vrátil do Zvolena, ktorý je jeho materským klubom a Kožár si hľadá nové angažmán. Novým mužom v kádri je Brumerčík, ktorý pribudol vo štvrtok zo Zvolena, kde naposledy pôsobil v rezerve. Uvidíme, či sa podarí vybaviť mu papiere tak, aby mohol nastúpiť aj na Záhorí," konštatoval tréner policajtov Ján Šterbák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.