Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na operačný stôl dvaja futbalisti MFK!

Sportnet|Publikované 7. dec 2006 o 23:00

Košice - Súčasné "uhorkové" futbalové obdobie je vhodné na liečenie zranení, na ktoré počas sezóny nie je čas. Boľačky sa rozhodli riešiť operačným

spôsobom dvaja futbalisti MFK Košice. Kým zranenie Tomáša Labunu je pomerne čerstvé, u Róberta Cicmana ide už o niekoľkomesačnú záležitosť.

Labunova štvrtá operácia kolena

V poslednom kole základnej časti I. futbalovej ligy sa v Prešove zranil Tomáš Labun. Hráč rezervy MFK síce odohral celý zápas, v ktorom Košice prehrali 1:2 gólom z poslednej minúty a zaznamenal i jediný presný zásah MFK, no prihodilo sa mu i zranenie. "Z kolenného kĺbu pravého kolena sa mi opäť odtrhol meniskus. Dúfam, že to nebude nič iné," podotkol T. Labun, ktorý v nedeľu cestuje späť do Prešova, aby v pondelok ráno podstúpil artroskopický operačný zákrok. Zveril sa do rúk špecialistovi, primárovi ortopedického oddelenia FNsP v Prešove MUDr. Jánovi Kľocovi. "Od futbalu si oddýchnem na 3-4 týždne. Po operácii budem rehabilitovať, posilňovať a behať. Predpokladám, že začiatkom januára by som už mal byť fit, aby som mohol naplno zarezávať v zimnej príprave. Uvidíme, ako sa budem cítiť." Pre T. Labuna to nie je prvá operácia kolena. "Mám za sebou už tri operácie kolena. Zväčša išlo o menisky. Moje problémy s kolenami sa ťahajú od 18 rokov. Nie je to však až také zlé," optimisticky dodal 22-ročný stredopoliar.

Cicmanove slabiny sa ozývali už dlhšie

Obranca MFK Róbert Cicman sa rozhodol po debate s lekármi, že decembrovú prestávku využije na vyliečenie slabín. "Tie ma trápia už 4-5 mesiacov. Problémy mám na ľavej strane. V apríli tohto roku som pre ne netrénoval mesiac. Bol som len na injekciách. Bolesti ustúpili, ale v lete sa opäť vrátili. Bolesť v slabinách som cítil zväčša druhý deň ráno po náročnom tréningu, alebo ťažkom zápase," vysvetlili 22-ročný defenzívny futbalista. Už v nedeľu sa dočasne jeho domovom stane FNsP Luisa Pasteura na Rastislavovej ulici. "Mal by som tam poležať asi tri dni." Operovať ho bude zástupca prednostu II. chirurgickej kliniky MUDr. Marián Kudláč. "Mimo futbalu budem asi mesiac. V tom čase budem mať na programe rehabilitáciu a výklus. Myslím si, že v polovici januára by som už mohol naplno trénovať. Samozrejme, múdrejší budeme po operačnom zákroku, ktorý ukáže, aké vážne je zranenie," dodal R. Cicman.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.