Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Na olympijskom štadióne Charfreitag pred infarktom, Tóth zavarený

TASR|20. aug 2004 o 13:40

Atény 20. augusta (TASR) - So striedavými zásahmi do čierneho sa skončilo slovenské piatkové predpoludnie na olympijskom štadióne. Bilanciu troch atlétov ...

Atény 20. augusta (TASR) - So striedavými zásahmi do čierneho sa skončilo slovenské piatkové predpoludnie na olympijskom štadióne. Bilanciu troch atlétov našťastie zachránil kladivár Libor Charfreitag, no musel zvládnuť infarktovú situáciu.

Charfreitag po dvoch neplatných pokusoch si vybojoval postup do širšieho finále až v záverečnom dlhom 77,30, ktorým sa zaradil celkove na 7. priečku kvalifikácie. "Boli to infarktové stavy," povedal Libor Charfreitag už s úľavou hneď po úspešnej kvalifikácii. "Našťastie som však srdcovú príhodu nedostal, pretože som vstal z mŕtvych. Kvalifikáciu som dobre neprežíval, bol som nervózny a nemusel som, pretože v rozhadzovaní som sa dobre cítil a aj sebavedome. Možno som to s pokojnosťou prehnal, pretože vývin súťaže bol o niečom inom. Nepodarilo sa mi to, po čom túži každý, aby som si zabezpečil postup hneď prvým pokusom. Začal som ho suverénne, jeho koniec však bol zúfalý, pretože som ho úplne zbabral. Pred druhým som si povedal, daj si pozor, lebo bude zle. Vypadol som však z kruhu a infarktový stav bol na svete. Našťastie som sa na tretí dokonale sústredil a finále zachránil."

Oveľa menej dôvodov na spokojnosť mal až 32. v pretekoch chodcov na 20 km Matej Tóth. Spokojný nemohol byť ani s časom 1:28:49, od osobáku slabším o vyše päť minút, ani s umiestnením. "Táto dvadsiatka sa bude ťažko vyháňať zo svalov a z vedomia. Dala mi poriadne zabrať a na vine bolo hlavne neúprostné slnko. Po dvoch červených terčíkoch sa ťažko šliape, ste na pokraji diskvalifikácie a presne ani neviete, čo si môžete dovoliť. Na záverečných šiestich kilometroch na mňa doľahla obrovská únava. Psychicky to bolo nesmierne namáhavé a nakoniec som bol rád, že vôbec idem do cieľa a cezeň aj prejdem."

Súvisiace články