Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na olympiáde bude vlajka z WTC

Sportnet|Publikované 7. feb 2002 o 06:57

Potrhaná vlajka z budovy Svetového obchodného centra (WTC), ktoré sa stalo 11. septembra terčom útoku teroristov, bude viať nad olympijským štadiónom Rice-Eccles v Salt Lake City počas otváracieho ceremoniálu ZOH 2002. Neponesú ju však americkí športovci,

ako sa pôvodne plánovalo. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) tak odmietol žiadosť Amerického olympijského výboru, aby s vlajkou pochodovalo na ploche štadióna osobitne šesť členov amerického tímu. Namiesto toho bude mať počas slávnostného otvorenia hier čestné miesto vedľa kotla s olympijským ohňom a bude slúžiť ako oficiálna vlajka USA. MOV uviedol, že počas septembrového útoku teroristov utrpelo stratu veľa národov, preto by nebolo vhodné, aby vlajku niesol americký tím.

„Rešpektujeme toto rozhodnutie. My Američania si musíme uvedomiť, že ide o svetovú udalosť a že aj my sme jej hosťami, hoci ju hostíme,“ povedala americká členka MOV Anita DeFrantzová. Zástavu by mali po skončení ceremoniálu opäť stiahnuť, nakoľko je vo veľmi krehkom stave. (sita, tasr)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.