Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Na okrúhlom ročníku Memoriálu Karola Ježíka zaujal gól, ktorý neplatil

Šéfredaktorka denník SME Beata Balogová pri oceňovaní víťazov. (Autor: SME - Marko Erd)
Matúš Krčmárik|7. dec 2019 o 20:47

Turnaj vyhrali Aktuality.

BRATISLAVA. Keď Dominik Holič po strele na bránku slávnostne dvihol ruky nad hlavu, v hľadisku športovej haly Mladosť sa zračila kombinácia údivu a radosti z nečakaného úspechu.

Končil sa práve tretí a posledný zápas denníka SME na turnaji.

20. Memoriál Karola Ježíka: fotogaléria

7.12.2019

Predsa len, nikto si presne nepamätal, kedy naposledy tím denníka SME skóroval na Memoriáli Karola Ježíka. Podľa jednej fámy sa to stalo pred dvoma rokmi, ale to si už málokto pamätá a nikto to nevie potvrdiť.

Potom však prišlo sklamanie, keď člen skórujúceho tímu prišiel za rozhodcom a súpermi z Denníka N a priznal, že na ihrisku mali organizátori turnaja o jedného hráča navyše. Gól tak neplatil a zápas sa skončil remízou 0:0.

Denník SME skončil s jedným bodom na poslednom mieste skupiny, Denník N s dvoma bodmi na predposlednom. Pre SME to bol však predsa len posun nahor oproti poslednému ročníku, keď skončil bez bodu.

Ako vyzeral prvý ročník?

Áno, dvadsiaty ročník turnaja mal aj silné športové momenty, potýčku v zápase, ktorá sa skončila dvoma červenými kartami, krásne góly, víťazov a smoliarsky porazených, ale táto ukážka fair play v dvadsaťročnej histórii turnaja len tak nezanikne.

„Ani si vlastne nepamätám, ako vyzeral prvý ročník,“ začal svoje spomienky generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek.

Prvý šéfredaktor denníka SME Karol Ježík zomrel v roku 1998, o rok neskôr sa ešte nekonal turnaj, len spomienka v divadle Stoka.

Prvý memoriál sa odohral v roku 2000 a minulú sobotu sa uskutočnil už jeho 20. ročník.

„Na začiatku som hrával aj ja ako bývalý futbalista. Teraz už nemám vášnivých fanúšikov, pre ktorých by som nastúpil,“ hovorí Fulmek.

Spočiatku na turnaj pozývali aj tím politikov, zúčastnili sa na ňom napríklad aj Robert Fico či Robert Kaliňák.

To už neplatí, turnaj sa zmenil aj v inom. Hrá sa ženský duel, pribudol zápas deti. A politici už medzi účastníkmi nemajú miesto.

Finálové rozstrely

Keď sa blížil ženský finálový (a jediný na turnaji) zápas, v hľadisku aj na palubovke bolo cítiť napätie. Hráčky denníka SME pred rokom prvýkrát zdolali súperky z konkurenčného „enka“, ktoré boli dovtedy zvyknuté na víťazstvá. Podarí sa im to zopakovať?

Prvých dvanásť minút zápasu prinieslo bojovný futbal, ale bez gólov. Štyri nadstavené minúty takisto víťaza nenašli, tak prišiel na rad penaltový rozstrel.

Po troch kolách bol stav 1:1, v tíme SME sa presadila Alžbeta Takáčová, za Denník N Veronika Prušová.

Potom prišla séria nepremenených jedenástok a rozhodlo sa až v ôsmom kole. Po úspešnej strele Moniky Tódovej vyhral Denník N.

Podobný priebeh malo aj mužské finále, kde sa proti sebe postavili tímy Aktualít a televízie Joj.

Po bezgólovom výsledku prišiel hneď rad na rozstrel, v ktorom sa dvakrát presadili hráči Aktualít a rozhodli o svojom premiérovom prvenstve na turnaji.

Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Andreja Zavřela z televízie Joj, najlepším strelcom bol Peter Briška z tímu Petit Pressu. Najúspešnejším tímom histórie turnaja ostáva so štyrmi triumfmi Plus Jeden deň.

Súvisiace články