Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Na Odorínčanov čakali v Richnave zbytočne

Zariadil to Potempa. Tri zo štyroch gólov Jamníka do siete Spartaka zaznamenal Potempa (vpravo). (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 10. jún 2013 o 22:00

Tieňom predposledného kola 1. triedy SOFZ bolo neodohrané stretnutie Richnava – Odorín.

SPIŠ. Pozitívom 25. kola boli skvelé výkony strelcov. Jamnícky Potempa, prakovský Leško a gelnický Tomaško si poriadne vylepšili svoj gólový účet.

Jamník - Sp. Bystrany 4:1 (2:0)

Góly: 44., 47., 50. Potempa, 40. Petruško – 71. Š. Žiga. Rozhodoval: Novotta. Divákov: 100.

Od začiatku to bol vyrovnaný zápas. Spartak sa viac tlačil dopredu, mal dobré príležitostí, ale v koncovke sa hosťom vôbec nedarilo. Trest za nevyužité šance prišiel v závere polčasu po presných zásahoch Petrušku a Potempu. Jamníčania mali výborný vstup do druhej časti hry. Petruško sa predral celou obranou a perfektne prihral Potempovi – 3:0. A ten istý hráč zvyšoval na rozdiel štyroch gólov. Snaživí hostia sa dočkali aspoň čestného úspechu.

JAMNÍK: Grivalský – Grzyb, Čuj, Hudzik – Faith, Farkašovský, Petruško, Almaši, Podgurný – Potempa, Soták, striedali: Kusy, Farkašovský, Kavulič.

SPARTAK BYSTRANY: Žiga – Horváth, Žiga, Dunka – Kandráč, Žiga, Žiga, Žiga, Žiga – Horváth, Žiga, striedali: Žiga, Žiga.

Olcnava - SNV B 4:1 (3:0)

Góly: 24., 85. Olejník, 5. P. Pollák, 35. Kaščák – 55. Oreško. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.

Na ihrisku v Olcnave sa o víťazstve domácich rozhodlo už v prvom polčase. Z množstva šancí využili tri. Úvodný gól strelil Olejník, po centri Kaščáka peknou hlavičkou zvyšoval P. Pollák na 2:0. V závere polčasu pridal tretí gól Kaščák. Ten keby premenil len tretinu svojich šancí v tejto sezóne, tak mohol byť na čele tabuľky strelcov.
Kým v prvom polčase ovládli hru domáci, v tom druhom sa im hostia vyrovnali, hlavne po ich úvodnom góle prebrali iniciatívu. Obrovskú šancu nevyužil Dunka – namiesto strely do prázdnej brány volil prihrávku . Domácich upokojil svojím druhým gólom Olejník.

OLCNAVA: Pollák – Košik, Petrov, Pavlík – P. Pollák, Vavrek, Rusnák, M. Rusnák, Gardošík – Olejník, Kaščák, striedali: Gonda, Rusnák.

SNV B: Volčko – Poloni, Vojtila, Barnáš – Bijacovský, Širila, Macala, Oreško, Antal – Dunka, Ondra, striedal: Líška.

Mníšek n/H - Prakovce 1:4 (1:3)

Góly: 40. M. Žiga – 25., 29., 35. Leško, 66. Grega. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 120.

Hostia hrali efektne a efektívne. V prvom polčase do čoho kopli, z toho bol gól. Výbornou streleckou efektivitou sa prezentoval hosťujúci Leško, keď za desať minút dosiahol čistý hetrik. V závere polčasu z pokutového kopu znížil domáci M. Žiga. Po zmene strán sa už hral pokojný zápas a hostia ešte M. Gregom zvýšili skóre.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Marcinko, O. Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Palaščák, Žiga, Drajna, Kujnisch – Vartovník, Štark, striedali: N. Plachetka, Ujczák.

PRAKOVCE: Csziszár – Mihalik, Grega, Mihalik – Stoklas, Leško, Slovinský, Lukáš, Regec – Demčák, Gmitter, striedali: Regec, Grega, Kuchár.

Gelnica - Kluknava 3:2 (1:2)

Góly: 25., 70. 76. Tomaško – 5. M. Richnavský, 34. Belej. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

V prvom polčase videli diváci nezáživný futbal. Kluknavčania dvakrát poriadne vystrelili na bránu a dvakrát skórovali. Až v druhom polčase domáci ožili a zapli na vyššie obrátky, plus mali vo svojom mužstve kanoniera Tomaška. Gelničania zvíťazili gól, ale v druhom polčase zahodili veľké množstvo šancí. Hostia hrali len desiati.

GELNICA: Kovaľ – Tomaško, Švarc, Sviečka – Hofman, Hrobko, Klein, Kontroš, Tokarčík – Hennel, Beľuško, striedali: Lacko, Keruľ.

KLUKNAVA: Uličný – Lisý, Hoppej, Sokolský – M. Richnavský, Voda, Maras, Pribičko, Želasko – Belej.

Richnava - Odorín 3:0 hostia nepricestovali.

Prečo sa v Richnave v nedeľu dopoludnia nehralo? Sú tri varianty:

1. Odorínčanom sa pokazil dopravný prostriedok a tak necestovali.

2. Odorínčanov bolo málo a tak radšej na zápas ani nevycestovali.

3. Richnavčania nezabudli na to, čo sa dialo po jesennom zápase v Odoríne (veľká bitka po stretnutí) a tak z možnej „odvety“ hostia radšej nepricestovali.

Vyberte si.

SŠM Bystrany - Chrasť 3:2 (1:2)

Góly: 4. Kekeľ, 55. Brajerčík, 80. Ján Suchý – 29. P. Franko, 40. Geletka. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 50.

Po týždni sa vrátili Chrasťania opäť na bystriansky trávnik. Hlavne v prvom polčase si počínali veľmi dobre. Inkasovali rýchly Kekeľov gól, ale potom po presných zásahoch Franka a Geletku viedli. Počas celého zápasu mali Bystrianci prevahu a až v druhej časti hry ju pretavili do gólovej podoby. Chrasťania môžu ďakovať skvelému brankárovi Jančárovi, že neprehrali oveľa vyšším rozdielom.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Timčík, Brajerčík, Pavol – Jochman, Pavlík, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedal: Forgač.

CHRASŤ n/H: Jančár – Pramuka, Augustin, Petruško – J. Franko, P. Franko, Geletka, Augustin, Dirda – Filip, Dirda, striedali: Fabini, Olejník.

II. trieda

V šlágri kola Spišský Hrušov hladko zdolal lídra. Markušovce prekvapili vysokým víťazstvom v Hnilčíku.

SPIŠ. Predposledné kolo dramaticky finišujúcej 2. triedy majstrovstva SOFZ opäť prinieslo prekvapujúce a zaujímavé výsledky. Konečne okúsili príchuť víťazstva aj futbalisti z Matejoviec n/H, ktoré doma zdolali FC Richnava. Radosť zavládla aj v Sp. Hrušove, kde majú po výsledku 4:0 skalp lídra súťaže. Výborný futbal sa hral v Sp. Tomášovciach, kde sa domáci lúčili s domácim publikom výsledkom 5:2. Dokonale sa rehabilitovali za prehru z predošlého kola futbalisti Markušoviec, keď v Hnilčíku nastrieľali sedem gólov.

Výsledky, II. trieda, dospelí – 21. kolo: Matejovce n/H – FC Richnava 3:0. Hnilčík – Markušovce 2:7. Spišský Hrušov – Slovinky 4:0 (1:0). Spišské Tomášovce – Iliašovce 5:2. V. Folkmar B – Letanovce 9:0.

10.Matejovce 17 1 1 15 18:92 4

Program posledného kola: V. Folkmar B – Sp. Tomášovce, Iliašovce – Sp. Hrušov, Slovinky – Hnilčík, Markušovce – Matejovce n/H.

Výsledky mládeže

1. trieda dorast - 21.kolo

Chrasť - Hrabušice 5:1. Helcmanovce - Markušovce 1:2. Slovinky - Olcnava 7:0. Teplička - Margecany 0:2. V. Folkmar - Rudňany 3:1.

2. trieda dorast

Iliašovce - Mária Huta 4:0.SŠM Bystrany - Spartak Bystrany 4:0. Jamník - Sp. Hrušov 0:4.

1.A trieda žiaci - 25.kolo

Jamník - Harichovce 3:4. Olcnava - Letanovce 11:0. Markušovce - Odorín 5:0. Sp. Hrušov - Rudňany . Chrasť n/H – Teplička 9:1.

1.B trieda žiaci - 17.kolo

V. Folkmar - Helcmanovce 3:1. Mníšek - Mária Huta 3:1. Kluknava - Prakovce 1:1. Margecany - Jaklovce 3:2. Gelnica – Nálepkovo 3:1.

1.Prakovce 16 12 2 2 64:16 38
2.Margecany 16 9 2 5 42:26 29
3.Nálepkovo 16 7 5 4 42:25 26
4.Helcmanovce 16 8 1 7 56:44 25
5.Jaklovce 16 7 3 6 28:42 24
6.Mníšek nH 16 7 0 9 38:39 21
7.Kluknava 16 6 3 7 39:63 21
8.Gelnica 16 5 2 9 20:25 17