Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Na obnovenej dráhe v Prietrži budú súťažiť jazdci v autokrose

TASR|18. júl 2008 o 17:03

Prietrž 18. júla (TASR) - Súťaž na obnovenej pretekárskej trati v Prietrži pripravilo na sobotu 19. júla občianske združenie Autocross 3R v spolupráci ...

Prietrž 18. júla (TASR) - Súťaž na obnovenej pretekárskej trati v Prietrži pripravilo na sobotu 19. júla občianske združenie Autocross 3R v spolupráci s obecným úradom. Na štart sa postavia vodiči v štyroch kubatúrach: junior do 1300 ccm, dospelí do 1300, 1600 a 2000 ccm.

"Až do roku 1997 sa tu v autokrose 11 rokov jazdilo. Po 10-ročnej prestávke si mladí nadšenci založili nové občianske združenie Autocross 3R. Ide o chlapcov, ktorí stavajú na skúsenostiach svojich starších predchodcov," objasnil históriu súťaže jej súčasný riaditeľ Milan Rýzek ml.

"Ide v podstate o nultý ročník Mogul hobby autocrossu a je zarátaný do Záhoráckeho pohára. Pretekať budú sériovo vyrábané autá, ktoré si jazdci športovo upravili," povedal v piatok pre TASR.

Voľné tréningy sa začnú na trati o 9.30 h. O pol dvanástej vystúpia kynológovia so svojimi štvornohými zverencami. Na poludnie preteky oficiálne otvorí poslanec Národnej rady SR Miroslav Jureňa.

Na trati budú súťažiť aj jazdci na štvorkolkách o pohár starostky obce Dany Blažkovej a po nich až do podvečerných hodín nasledujú preteky v jednotlivých kubatúrach na upravených autách.

Organizátori predpokladajú vyhlásenie výsledkov okolo 18. h.

Súvisiace články