Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na nedeľu pripravili dépeemkári nohejbalovú oslavu

Sportnet|Publikované 23. okt 2002 o 22:00

Košice - Určite najkvalitnejší nohejbal na východe Slovenska v tomto roku budú môcť diváci uvidieť v Košiciach túto nedeľu. Medzinárodný turnaj v

nohejbale trojíc mužov pod názvom Veľká cena Košíc bude zároveň 22. ročníkom turnaja O pohár DPMK a tretím podujatím Grand prix Slovakia, zaujímavý však určite bude i sprievodný 6. ročník medzinárodného turnaja v nohejbale trojíc žien. Pod nohejbalovou nedeľou je organizačne podpísaný Nohejbalový klub (NK) DPMK Košice, ktorého hráči budú určite patriť i k najvážnejším ašpirantom na najcennejšie kovy.

Medzi mužmi je prihlásených deať družstiev, z Českej republiky zavíta Šacung A a Šacung B a tím Plzne, z Rumunska tím Ploiesti, slovenské kluby, teda Humenné, Trebišov, Šaca A a Šaca B, DPMK A a DPMK B, dopĺňajú zvyšný poltucet. Desiatka účastníkov bude rozdelená do dvoch skupín, kde sa piati účastníci stretnú v zápasoch na dva víťazné sety systémom každý s každým. Semifinále sa bude hrať systémom kríža, teda druhý z A skupiny sa stretne s víťazom B skupiny a naopak. Porazení semifinalisti hrajú o 3. miesto, tí lepší, alebo šťastnejší budú aktérmi finále.

Mužský turnaj sa hrá v Mestskej športovej hale. Začína sa v nedeľu o 8.30 hod., do 14. hod. by sa mali dohrať zápasy v skupinách, prvé semifinále je naplánované práve zhruba na 14. hodinu, druhé na 14.30 hod. O 15.30 hod. je v časovom harmonograme vyhradené miesto zápasu o tretie miesto, o hodinu neskôr sa bude hrať mužské finále.

Medzi ženskými trojicami je prihlásených sedem účastníkov. Český Brod, rumunská Cluj - Napoca, Piešťany A a Piešťany B, Trebišov, Zalužice a domáci DPMK budú hrať v jednej štvorčlennej a jednej trojčlennej skupine. Hrá sa rovnakým systémom ako u mužov, rovnaký je aj časový harmonogram nedele, zápas o tretie miesto sa však bude hrať o 15. hodine, ženské finále o 16. hodine.

Zápasy ženského turnaja sa však budú hrať v telocvični DPMK na Bardejovskej ulici, posledné zápasy o umiestnenie (o 3. miesto a finále) sa však presúvajú do Mestskej športovej haly!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.