Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Na Nábrežnú prichádza prvoligový hádzanársky líder

Sportnet|Publikované 25. okt 2003 o 00:00

Prešov - V pozícii lídra zavítajú do športovej haly HK Prešov na Nábrežnej ulici hádzanárky Štartu Trenčín. Prešovské hádzanárky po tom, čo v

predošlom kole na domácej palubovke zdolali "nevyspytateľný" Púchov o päť gólov, v ostatnom prehrali v Zlatnej na Ostrove o šesť. Nuž a dnes čaká zverenkyne trénera Petra Kakaščíka veru neľahká úloha s po siedmich odohraných kolách vedúcim tímom súťaže z Trenčína.

V Zlatnej nemal prešovský hádzanársky kormidelník k dispozícii hosťujúce michalovské hráčky (okrem Hrivňákovej) a necestovala ani nemocná Pribišová. Ako vyzerá aktuálna situácia v kádri prešovských hádzanárok pred dnešným duelom? "Spolupráca s Michalovcami nie je systematická. Pravidelne k dispozícii hosťujúce hráčky nemáme. Vlastne len z kola na kolo čakáme, ktorá príde. Dnes by mali byť k dispozícii tri. Dve z nich určite nasadím do zápasu. Pribišová začala síce už trénovať, avšak veľmi pozvoľna a jej štart je dnes otázny. Ostatné hráčky sú v poriadku," vraví P. Kakaščík. Favoritom súboja sú Trenčianky. Aké sú podľa vás prešovské šance na úspech? "Ja ich vidím tak päťdesiat na päťdesiat. Dievčatá však vediem k tomu, aby zabodovali naplno. Hlavne preto, aby sme si súčasné postavenie na piatej priečke prvoligovej tabuľky neskomplikovali."

Stretnutie 8. kola I. ligy Prešov - Trenčín začína v hale na Nábrežnej o 16.30 hodine.

Súvisiace články