Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na Nábrežnej arbitri lámali rekordy... - HK Prešov HK Topoľčany 33:26 (17:10)

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

Prešov Prešovské prvoligové hádzanárky v desiatom kole dosiahli síce "povinné" a napokon i presvedčivé víťazstvo, no začiatok zápasu ale

rozbiehali dosť rozpačito. Nevýrazné topoľčianske družstvo na prekvapenie udržiavalo pomerne dlho vyrovnanú partiu. V závere polčasu však Paľová chytila tri pokutové hody i nejaké šance súpera a keď domácim vyšli kontry, skóre začalo v ich prospech narastať. Po obrátke sa obraz hry na palubovke príliš nezmenil. Prešovčanky priebeh stretnutia i napriek tomu, že nehrali dobre, kontrovali a nakoniec doviedli i do úspešného konca. Osobitnú zmienku si tentoraz zaslúži rozhodcovská dvojica. Z nej najmä úzkostlivý Maňovský. V nadmieru "jasnom" súboji pútali na seba celkom zbytočne pozornosť počudovania hodnými verdiktami. Šestnásť dvojminútových trestov, tri diskvalifikácie, šestnásť "sedmičiek" proti domácim, osem proti hosťom, to sa tak často nevidí ani v "ostrejších" dueloch.

"Zaujímavé na blížiacom sa závere prvej časti súťaže je to, že napríklad s takýmto súperom ako Topoľčany prehráme uňho o gól, dva. Doma potom, aj keď hráme s dorastenkami, porazíme ho výrazne. A to sa deje nielen v prípade tohto súpera. To podľa mňa to škodí slovenskej prvoligovej hádzanej, ktorá by mala akousi zásobárňou pre najvyššiu súťaž. Nikomu však takéto hry na výsledky neprospejú. V tomto zápase nám nešli prihrávky, dievčatá sa v obrane dosť hľadali. Nedostávali sa do žiaduceho tempa, preto v druhom polčase dostali príležitosť až na Novickú, všetko dorastenky. Prežili sme zlý zápas. Aj vinou rozhodcov, ktorí akoby v ňom chceli lámať rekordy...," povedal na margo zápasu tréner Prešovčaniek Peter Kakaščík.

Zostava a góly HK Prešov: Paľová, Z. Bernátová, Hajdučková Sabolová 2/2, Schvantnerová 1, Gállová 1, Rapačová 1, Uhľarová 1/1, Bačová 6, Novická 9/3, Pribišová 2, Priščáková 1, Minarčíková 6, Mydlová 3/2. Pokutové hody: 8/8 16/11, vylúčené 10:6, rozhodovali Vydra, Maňovský.

Zostávajúce výsledky: Bánovce - Močenok 25:12 (12:5), Púchov - Trenčín 21:26 (11:13), Zlatná - Čadca 22:23 (12:11).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.