Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na MS pôjde sedem slovenských lyžiarov, ženy sú už vo Falune

Barbora Klementová sa spolu s Alenou Procházkovou už pripravuje v dejisku MS. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 11. feb 2015 o 10:38

Šampionát v severských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune je na programe od 18. februára do 1. marca.

BRATISLAVA. Sedem slovenských bežcov na lyžiach sa predstaví na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune. Šampionát je na programe od 18. februára do 1. marca.

Dvojica žien Alena Procházková a Barbora Klementová sa spolu s trénerom Jánom Valuškom už od 7. februára pripravuje priamo v dejisku MS.

Okrem nich je v nominácii aj pätica mužov - Martin Bajčičák, Peter Mlynár, Andrej Segeč, Erik Urgela a Martin Kapšo. Poslední dvaja menovaní absolvujú na šampionáte iba súťaž v šprinte.

"Procházková a Klementová využili možnosť zadarmo absolvovať tréningovú bázu vo Falune v rámci projektu Medzinárodnej lyžiarskej federácie," informoval športový riaditeľ bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Malák. "Podmienky sú tam náročné, pretože sú veľké teplotné výkyvy. Jeden deň je mínus pätnásť a na druhý deň plus päť stupňov."

Muži sa pripravovali v uplynulých dňoch v domácich podmienkach. Bajčičák s Mlynárom predtým absolvovali sústredenie v rakúskom Obertilliachu, Segeč s Urgelom majú za sebou vystúpenie na univerziáde na Štrbskom Plese.

Bajčičák s Mlynárom a spolu s nimi aj Procházková ešte najbližší víkend absolvujú generálku pred MS na pretekoch Svetového pohára vo švédskom Östersunde. Muži sa tam presunú vo štvrtok, Procházková príde na sobotňajší šprint klasickou technikou priamo z Falunu.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.