Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Na MS do Tokia Macypura a Bártová

SITA|6. mar 2007 o 13:29

BRATISLAVA 6. marca (SITA) - Slovensko bude na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v japonskom Tokiu (19. - 25. marca) reprezentovať dvojica Igor Macypura a Radka Bártová. Obaja svoju ...

BRATISLAVA 6. marca (SITA) - Slovensko bude na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v japonskom Tokiu (19. - 25. marca) reprezentovať dvojica Igor Macypura a Radka Bártová. Obaja svoju výkonnosť potvrdili počas doterajšej sezóny i na januárových majstrovstvách Európy vo Varšave. Macypura bol v Poľsku sedemnásty, Bártová 23. "Pri nominácii sme nemali ani o čom uvažovať. Obaja sú momentálne u nás najlepší," povedal predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jaroslav Burian.

Macypuru čaká v slovenskom drese na ME druhý štart v kariére, vlani bol 21-ročný rodák z ukrajinského Kyjeva v Calgary dvadsiatysiedmy. Macypurovým problémom je nevyrovnanosť výkonov, na súťažiach sa mu málokedy podarilo predviesť dve dobré jazdy.

Na Radku Bártovú čaká v Japonsku premiéra na vrcholnom seniorskom podujatí. Doteraz dvakrát štartovala na juniorskom svetovom šampionáte (23. a 22. miesto). Šestnásťročná Košičanka bude v Tokiu zbierať predovšetkým skúsenosti. Okrem ME potvrdila Bártová svoj talent aj na EYOF-e v španielskej Jake, kde skončila štvrtá.


Súvisiace články