Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Na MS ďalšie hviezdy pre Fínov, Kanadu, Švédov, Rusov, Česi naprázdno

TASR|24. apr 2001 o 13:42

Bratislava 24. apríla (TASR) - Po ukončení bojov v 1. kole play off NHL dopĺňajú favorizované mužstvá MS v hokeji v Nemecku svoje súpisky o ďalšie zámorské ...

Bratislava 24. apríla (TASR) - Po ukončení bojov v 1. kole play off NHL dopĺňajú favorizované mužstvá MS v hokeji v Nemecku svoje súpisky o ďalšie zámorské hviezdy. V posledných dňoch vyšli naprázdno iba Česi, ktorí už dopredu nepočítali s príchodom hviezdneho nováčika zámorskej profiligy Romana Čechmánka, hoci jeho Philadelphia vypadla. Českou brankárskou jednotkou bude Milan Hnilička z Atlanty. Majstri sveta počítali v prípade vyradenia Pittsburghu s Martinom Strakom a Františkom Kučerom, Penguins však postúpili.

Z Ruskej hokejovej federácie oznámili príchod centra Ottawy Alexeja Jašina, ktorý svoju vlasť reprezentoval aj na dvoch predchádzajúcich šampionátoch. Kanaďania sa môžu tešiť na dvojicu so San Jose Brada Stuarta a Patricka Marleaua, kvarteto z Edmontonu Ryana Smytha, Erica Brewera, Jasona Smitha a Ansona Cartera. Z toho istého klubu posilní Švédov brankárska hviezda Tommy Salo, avšak Tri korunky budú mať v Nemecku pravdepodobne aj ďalšie nové tromfy - defenzívnu megahviezdu NHL Nicklasa Lidströma (Detroit), jeho kolegu z Washingtonu Calleho Johanssona a do útoku jeho spoluhráča Ulfa Dahlena.

Vrcholom súbojov B-skupiny MS v hokeji v nemeckom Norimbergu bude 2. mája zápas Fínsko - Slovensko, teda odveta semifinále predchádzajúceho šampionátu v Petrohrade. Fíni sa momentálne pripravujú s kádrom, v ktorom je osem hráčov z NHL na čele s obrancom Nashvillu Kimmom Timonenom, minimálne ďalší štyria pribudnú. Do tímu priamo v Nemecku síce nepribudne kanonier Teemu Selänne, ale Slováci budú mať do činenia s brankárom San Jose Miikom Kiprusoffom, obrancom Ottawy Samim Salom a útočníkmi Jarkkom Ruutu (Vancouver) a Samim Kapanenom (Carolina).

predbežný káder Fínska:

brankári: Miika Kiprusoff (San Jose), Pasi Nurminen (Jokerit), Ari Sulander (Zürich), Jarmo Myllys (Luulaja)

obrancovia: Sammi Salo (Ottawa), Petteri Nummelin (Columbus), Kimmo Timonen (Nashville), Ossi Väänänen (Phoenix), Antti-Jussi Niemi (Anaheim), Marko Kiprüsoff (Kloten), Janne Grönvall (Tappara), Kari Martikainen (Rapperswil), Pasi Petriläinen (Timra), Marko Tuulola (Brynäs), Martti Järventie (TPS)

útočníci: Sami Kapanen (Carolina), Jarkko Ruutu (Vancouver), Tomi Kallio (Atlanta), Juha Lind (Montreal), Juha Ylönen (Phoenix), Niklas Hagman (Kärpät), Raimo Helminen (Ilves), Antti Laaksonen (Minnesota), Esa Pirnes (Blues), Petri Pakaslahti (Lukko), Jussi Tarvainen (Tappara), Niko Kapanen (TPS), Toni Sihvonen (HIFK), Jukka Hentunen (Jokerit), Timo Pärssinen (HPK), Kimmo Rintanen (TPS), Tony Virta (TPS), Vesa Viitakoski (Ilves)

Súvisiace články