Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Na MS 2002 oslavovala nielen Brazília, ale aj Slovensko

TASR|29. jan 2003 o 08:10

Bratislava 29. januára (TASR) - Tak trochu utajený popri zisku piateho titulu majstrov sveta vo futbale hráčov Brazílie na vlaňajšom svetovom šampionáte ...

Bratislava 29. januára (TASR) - Tak trochu utajený popri zisku piateho titulu majstrov sveta vo futbale hráčov Brazílie na vlaňajšom svetovom šampionáte v Japonsku a Kórejskej republike zostal slovenský úspech bratov Róberta a Lukáša Krchňavých z Pustých Úľan. Táto súrodenencká dvojica totiž v rámci futbalových MS absolvovala slovenskú premiéru na 6. MS vo futbale robotov a v konkurencii 59 tímov zo všetkých krajín sveta získala strieborné medaily.

Na MS, ktoré sa pre "robotov" začali súčasne so semifinálovými bojmi vrcholiacej futbalovej udalosti minulého roka, absolvovala bratská dvojica najskôr súboje v základných skupinách. Tam skončili na postupovom 4. mieste a potom v semifinále narazili krížovým spôsobom na Thajsko a po víťazstve 4:2 ich čakalo finále s Fínskom. V ňom síce ťahali za kratší koniec (2:4), ale ani prehra nič nezatienila na historickom úspechu slovenskej dvojice hneď v ich premiérovom štarte na tomto podujatí. "Chlapcom sa to podarilo v silnej konkurencii, za čo si zalúžia veľké uznanie. Na MS sa hrali dve kategórie, súťaž jeden na jedného a dvaja na dvoch. Hralo sa na ploche 1,80x1,20 m pričom súťažiaci si medzi sebou posúvali dotykovým zariadením systému stavebnice LEGO loptičku, ktorá vysielala signál v podobe infralúčov. Na základe toho ju hráč musel nájsť a doviesť až do súperovej bránky. Na MS sa obaja chlapci kvalifikovali z domáceho národného šampionátu a keď budú chcieť ísť obhajovať svoj úspech aj na tohtoročné už 7. MS v talianskej Padove (2.-11. júla) budú musieť opäť prejsť domácou kvalifikáciou, ktorá bude v apríli v Banskej Bystrici," povedal prezident Slovenskej spoločnosti elektronikov Marián Baran.

Svetový futbalový šampionát robotov funguje cez Svetovú nadáciu, ktorej cieľom je zorganizovať v roku 2050 zápas robotov proti majstrom sveta na zelenom trávniku.

Súvisiace články