Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na mostíkoch mu to neskákalo podľa očakávania, ešte dobre, že ho poslúchali kolieskové korčule

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Poprad Prvou vážnou previerkou pred novou sezónou pre nášho najlepšieho združenára Michala Pšenka (na snímke) bol Svetový letný pohár, ktorý

pozostával z piatich podujatí, ktoré sa uskutočnili v Nemecku a Rakúsku. Účastníci toho zápolenia skákali na mostíkoch s keramickou hmotou a absolvovali aj bežeckú časť na kolieskových korčuliach, pričom okruhy boli volené tak, aby sa zvýraznila príťažlivosť pre divákov. Trasy organizátori vytýčili v obývaných oblastiach.

Vstupom do SP boli preteky vo Winterbergu, celkovo skončil 27., po skokoch bol na 26. priečke. "Nebol som nadšený mojím počínaním si, hoci ani v tréningu sa mi neveľmi darilo. Po prvom kole som figuroval na mostíku až na 34. priečke, v druhom pokuse som to ako- tak vytiahol. Akurát mi vyšiel beh, neprepadol som sa. Do cieľa som prišiel v skupinke asi ôsmich pretekárov s minimálnymi rozdielmi. Žiaľ, bol som v tejto skupinke posledný." Nasledoval presun do Klingenthalu, tam bol náš reprezentant v pohode počas prípravy, no nedokázal to predať práve vo svojom vystúpení. "Po dopade som zahrabol oboma rukami, čo sa počítalo ako pád a nenastúpil som na bežeckú časť. Mal som veľkú stratu, okrem toho mal som problémy s chrbtom. Rozhodol som sa, že si oddýchnem, nebudem to siliť." V poradí treťou akciou seriálu bol Oberhof, kde sa skákalo na veľkom mostíku K-120, pričom v jeden deň sa konal tréning aj súťaž, čo nebýva pravidlom. "Možno ma rozladila nájazdová rýchlosť, pričom o mne je známe, že sa mi darí práve na väčších mostíkoch, lebo mám dobrú techniku a som ľahší. Tentoraz som ale nebol vo svojej koži." Celkove obsadil 36. miesto, po skokoch bol na tom veľmi zle (43.), po behu sa trochu vytiahol aj zásluhou toho, že niektorí borci nedokončili súťaž. "Ešte fajn, že som na kolieskových korčuliach išiel dobre. Celkove v bežeckej fáze som bol s výsledkami spokojnejší než so skokanskými." Po menšej pauze, ktorú Pšenko využil na tréning, sa objavil vo Villachu. "Cítil som po tréningu šancu na kvalitatívne lepšie rezultáty, lenže som to na mostíku prepálil, slabo som zaskákal, čoho odrazom bola pozícia okolo 40. priečky. V behu som si odkrútil iba približne dve tretiny trate súťažným tempom, no nedokončil som túto časť, odstúpil som. Šetril som si sily."

Finále "sveťáku" sa konalo v Berchstengadene, celkovo Pšenko skončil na 29. stupienku, skoky mu dopadli zase horšie než beh. "Na každej akcii seriálu sa bodovala prvá tridsiatka pretekárov, za prvé miesto je sto bodov, za tridsiate jeden bod. Získané body sa zratúvali a tak vzniklo konečné poradie. Podmienkou klasifikácie bolo, aby borec absolvoval všetky zápolenia, ak by vynechal čo len jedno, vypadol by z hodnotenia. Mne patrilo 26. miesto po piatich akciách a nazbieral som šesť bodov. Nebolo to neviem čo, akurát úvod a záver mi vyšiel." Okrem Michala Slovensko reprezentoval Peter Diča, ktorý nebodoval ani raz. "Viacerí ani neprichádzali do úvahy a nakoniec nemal ani kto cestovať, lebo trebárs Gusto Palider išiel na brigádu do Švajčiarska."

Pšenko už absolvoval tri ročníky Svetového letného pohára. "Predtým som bol zakaždým lepší," poznamenal člen ŠKP Štrbské Pleso, ktorý si však pochvaľuje, že zdravotne je všetko v poriadku, môže ísť naplno. Hotuje sa najbližšie na majstrovstvá Českej republiky, potom na výjazd do Francúzska a nasledovať bude pobyt na ľadovci Dachstein.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.