Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na Memoriáli Štefana Jačianského opäť víťazom FC Tatran Prešov

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Košice - Olympijský klub Košice a futbaloví internacionáli mesta Košice usporiadali počas víkendu III. ročník Memoriálu Štefana Jačianského

medzinárodný žiacky futbalový turnaj. Keďže počasie vôbec neprialo futbalovým žiačikom, organizátori sa rozhodli, že tento turnaj odohrajú v telocvični. Na turnaji štartovalo päť družstiev: FC Tatran Prešov, 1. FC Košice, FC Lokomotíva Košice, DVTK Diosgyör (Maďarsko), FC Lokomotíva PČSP Košice. Nakoľko organizátori chceli, aby si zahrali všetci futbalisti, tak z piatich účastníkov postavili "áčko" a "béčko" a vzniklo 10 družstiev. Tých rozdelili po piatich v skupinách a hral každý s každým. Do finále postúpil Tatran Prešov a "B" mužstvo 1. FC Košice. Po remíze 1:1 sa z víťazstva nakoniec tešil Prešov, keď v predĺžení vsietil víťazný gól. V zápase o 3. miesto A-družstvo 1. FC Košice porazilo B-družstvo Tatrana Prešov 3:1.

Na budúci rok očakávajú organizátori ešte kvalitnejšie zloženie turnaja, čím sa zvýši jeho úroveň. Už teraz sa im núkajú družstvá z Česka a Poľska. Turnaj sa však už určite uskutoční v júli.

Konečné poradie: 1. Tatran Prešov "A", 2. 1. FC Košice "B", 3. 1. FC Košice "A", 4. Tatran Prešov "B". Poháre a ceny odovzdala pani Oľga Jačianská. Na ďalších miestach sa umiestnili: 5. Lokomotíva Košice "A", 6. FC Lokomotíva PČSP Košice "A", 7. DVTK Diosgyör "A", 8. Lokomotíva Košice "B", 9. FC Lokomotíva PČSP Košice "B", 10. DVTK Diosgyör "B".

Najlepším strelcom turnaja sa stal Hudák z 1. FC Košice (7 gólov), ktorému cenu odovzdal Ján Strausz, za najlepšieho hráča turnaja vyhodnotili Hatoka z Tatrana Prešov, ktorému cenu odovzdal A. Švajlen. Všetky stretnutia rozhodoval Marián Gál.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.