Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na Medickej ul. volejbalový šláger Košice - Prešov

Sportnet|Publikované 20. dec 2002 o 23:00

Košice - V telocvični na Medickej ulici sa dnes chystajú veľké druholigové ženské volejbalové derby medzi domácou Sláviou UPJŠ Košice a ŠKP Prešov.

Duely budú mať svoj náboj v tom, že pôjde o súboj dvoch ašpirantov na postup do extraligy, a teda aj jednoznačne o šláger dvojkola.

Do baráže o extraligu postupujú len víťazky východnej skupiny. Na jej čele sú práve Prešovčanky, ktoré ešte v súťaži neokúsili trpkosť prehry. Košičanky na druhom mieste strácajú po nečakanom minulotýždňovom zakopnutí v Rimavskej Sobote už tri body, takže potrebujú v dnešných dueloch dvakrát zvíťaziť, ak chcú ešte raálne pomýšľať na návrat do najvyššej súťaže, odkiaľ v minulej sezóne vypadli. "Nálada je dobrá, na súperky sa poctivo pripravujeme, nevymýšľali sme nič špeciálne. Máme určité zdravotné problémy, ale gro družstva je v poriadku. Na nečakanú prehru v Rimavskej Sobote sme už zabudli, hoci nás to mrzí. Taký je však šport. Na stretnutia s Perešovom musím dievčatá pripraviť najmä psychicky," vykreslil nám predzápasovú atmosféru tréner slávistiek Lorant Lipan.

Dalo by sa povedať, že Košičanky majú nôž na krku, ak totiž dvakrát nevyhrajú, ich nádeje na postup medzi elitu sa už prakticky posunú skôr do teoretickej roviny. "Naozaj musíme vyhrať, takže psychický tlak tu určite je. Uvidíme, ako to zvládneme, ak však aj nevyhráme, najdôležitejšie je, aby sme predviedli dobrú hru. Prešovčanky totiž tiež majú kvalitné družstvo, čo vidieť už podľa ich výsledkov. Keď vyhrávajú, hrajú v pohode, takže my musíme podať veľmi dobrý výkon najmä v poli a v útoku a trošku ich dostať do takého stresu. Pod tlakom totiž aj dobré družstvá dokážu robiť chyby. Dúfam, že v domácom prostredí sa nám bude dariť viac ako u nich." Na prešovskej palubovke Košičanky dvakrát prehrali 0:3 a 1:3, teraz im chcú porážky oplatiť. "Termín zápasov je síce trošku nešťastný, pretože každý už myslí na Vianoce, ale radi by sme uhrali dobré výsledky po serióznych výkonoch a pekne sa rozlúčili so starým kalendárnym rokom," dodal lodivod Slávie UPJŠ.

Prvý z dvoch zápasov Košice - Prešov sa v telocvični na Medickej ulici začína o jedenástej hodine, druhý podľa dohody približne hodinu po skončení prvého stretnutia. Doma sa dnes predstaví aj ďalší zástupca mesta v súťaži, VK Šaca privíta tiež od 11. hodiny v telocvični na ZŠ Lechkého celok Zvolena.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.