Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Na ME v Dánsku známych deväť postupujpcich do 2. fázy - SÚHRN

TASR|Publikované 8. dec 2002 o 12:14

Aarhus 8. decembra (TASR) - Po druhom dni bojov v základných skupinách na ME v hádzanej žien v Dánsku je známych deväť postupujúcich do druhej fázy ...

Aarhus 8. decembra (TASR) - Po druhom dni bojov v základných skupinách na ME v hádzanej žien v Dánsku je známych deväť postupujúcich do druhej fázy - Rumunsko, Juhoslávia, Dánsko, Francúzsko, Ukrajina, Nórsko, Rusko, Maďarsko a Česko.

Už o druhé prekvapenie sa postarali reprezentantky Španielska, ktoré po remíze s Nórskom zobrali bod aj favorizovanému Rusku (24:24). Reprezentantky z Pyrenejského polostrova síce v polčase prehrávali o tri góly, po zmene strán však zmazali manko a dosiahli ďalší cenný výsledok.

České hádzanárske reprezentantky zvíťazili vo svojom druhom vystúpení v D-skupine nad Bieloruskom 25:19 a zabezpečili si postup do druhej fázy. Zverenky bývalého trénera slovenského majstra Slovan Duslo Šaľa Jiřího Zerzáňa mali v prvej päťnásťminútovke problémy presadiť sa proti bieloruskej obrane a ani streľba im nevychádzala podľa predstáv, do kabín však napokon odchádzali s dvojgólovým náskokom. V druhom polčase Češky vďaka zlepšenému výkonu i zákrokom brankárky Černej postupne zvyšovali svoje vedenie. Hráčky Maďarska mali problémy s premožiteľkami slovenských hádzanárok v júlovom play off, družstvom Slovinska, obhajkyne titulu však napokon triumfovali 31:28.

A-skupina:

Helsinge:

Juhoslávia - Rakúsko 30:23 (15:9)

Najviac gólov: Milanovičová 5, Miličkovičová 5 - Fridrikasová 7, Ofenböcková 6/3, 7 m hody 3/3 - 3/5, vylúčení 7:2, rozhodovali: Bavas a Migas (Gr.), 500 divákov

Rumunsko - Švédsko 30:25 (14:12)

tabuľka A-skupiny:

1. Rumunsko 2 2 0 0 57:46 4

2. Juhoslávia 2 2 0 0 61:51 4

3. Švédsko 2 0 0 2 53:61 0

4. Rakúsko 2 0 0 2 44:57 0

B-skupina:

Aarhus:

Dánsko - Francúzsko 20:17 (11:7)

najviac gólov: Vestergaardová, Thomsenová, Jörgensenová, Andersenová a Daugaardová po 3 - Szabová 5, 7 m hody: 8/4 - 6/4, vylúčení 4:4, rozhodovali: Csaba Kekes a Pál Kekes (Maď.), 1000 divákov

Holandsko - Ukrajina 26:28 (14:17)

tabuľka B-skupiny:

1. Dánsko 2 2 0 0 47:40 4

2. Francúzsko 2 1 0 1 42:44 2

3. Ukrajina 2 1 0 1 51:53 2

4. Holandsko 2 0 0 2 50:53 0

C-skupina:

Farum:

Rusko - Španielsko 24:24 (13:10)

najviac gólov: Poloracká 7, Turejová 5 - Lopezová, Rodriguezová a Pucheová-Diazová 4, 7 m hody: 10/6 - 9/6, vylúčení: 8:5, rozhodovali: Borottiová, Marcettová (obe Fr.), 650 divákov

Nórsko - Nemecko 26:18 (15:9)

najviac gólov: Tuvenová 6, Hammersengová 4 - Melbecková, Wagnerová a Radzeviciuteová po 3, 7 m hody: 4/4 - 7/3, vylúčení: 5:4, rozhodovali: Šal a Konoplastyj (Ukr.), 1500 divákov

tabuľka C-skupiny:

1. Nórsko 2 1 1 0 51:43 3

2. Rusko 2 1 1 0 49:46 3

3. Španielsko 2 0 2 0 49:49 2

4. Nemecko 2 0 0 2 40:51 0

D-skupina:

Aarhus:

Maďarsko - Slovinsko 31:28 (16:14)

najviac gólov: Farkasová 12, Pavlikneová 7 - Iličová 7, Čečkovová 5, 7 m hody: 6/6 - 2/2, vylúčení: 7:5, rozhodovali: Maričová, Gardinovacká (Juh.), 500 divákov

Bielorusko - ČR 19:25 (8:10)

Najviac gólov: Siličová 6, Matuškavicová 5 - Knytlová 6, Čumplová 5, 7 m hody: 5/4 - 0/0, vylúčení: 4:4, rozhodovali: Bruun a Nielsen (Dán.), 500 divákov

tabuľka D-skupiny:

1. Maďarsko 2 2 0 0 65:51 4

2. ČR 2 2 0 0 50:39 4

3. Slovinsko 2 0 0 2 48:56 0

4. Bielorusko 2 0 0 2 42:59 0

la ki

Súvisiace články