Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Na ME aj slovenská športová dvojica - po 4 rokoch

SITA|Publikované 7. jan 2009 o 16:22

Slovensko bude na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v Helsinkách od 19. do 25. januára reprezentovať štvorica pretekárov.

HELSINKI. Okrem sólistov Igora Macypuru a Ivany Reitmayerovej sa predstaví aj športová dvojica Gabriela Čermanová - Martin Hanulák. Agentúre SITA nomináciu potvrdil predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jaroslav Burian.

Macypuru čaká na európskom šampionáte štvrtý štart, Reitmayerová a Čermanová s Hanulákom budú mať na kontinentálnom šampionáte premiéru. Reitmayerová, ktorá sa v decembri v Třinci stala prvýkrát v kariére seniorskou majsterkou Slovenska, štartovala už na vlaňajších majstrovstvách sveta, kde skončila na 26. priečke. Macypura dosiahol doteraz svoje najlepšie umiestnenie na ME v roku 2007, keď bol sedemnásty (vlani skončil až 33.). V kategórii športových dvojíc je prihlásených 21 párov, v sólových súťažiach bude súťažiť 39 mužov a 41 žien. Naposledy malo Slovensko v párových súťažiach zastúpenie v roku 2005, keď sa v Turíne predstavila športová dvojica Oľga a Jozef Beständigovci (8. miesto).

Súvisiace články