Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na Matiča sa prídu pozrieť aj zo srbskej repre

Sportnet|Publikované 26. aug 2008 o 22:00

Nedeľňajší šláger 7. kola Corgoň ligy Košice - Žilina (18.30) sa blíži. Teší sa naň i Srb vo farbách MFK Nemanja Matič, ktorý si prednedávnom

vyzdvihol papiere o slovenskom občianstve.

KOŠICE. Za pomerne krátky čas sa vtedy ešte len 18-ročný mladík Nemanja Matič presadil do základnej zostavy MFK. Medzi mladíkov patrí ešte stále, veď len nedávno oslávil 20 rokov, no už pevnejšie sa usadil v základe a svojou šikovnou ľavačkou stále vyčaruje presnú prihrávku pre spoluhráčov. Navyše už má slovenské občianstvo. Pred nedeľňajším šlágrom sme sa s rodákom zo Šabacu, ktorý žije v mestečku Kolubara asi 45 km od Belehradu, porozprávali na voľnejšie témy.

Aké sú ohlasy doma na štart Košíc do novej sezóny?

- Doma sledujú každý zápas. Samozrejme, že sú trochu prekvapení. Veď kto nie je prekvapený. V novinách čítali, že o titul sa budú biť Žilina, Petržalka, Trnava, Slovan, vysoké ambície mal Ružomberok i Banská Bystrica a zrazu sme na čele s plným počtom bodov. Všetci sa posilňovali, my sme zostali pokope, dokonca štyria skúsení hráči odišli, nečudo, že doma sú poriadne zaskočení.

Prídu sa na vás pozrieť najbližší zo Srbska na šláger so Žilinou?

- Možno príde otec, ale ešte to nie je isté. Príde však manažér.

Aký manažér?

- Môj, Miodrag Rakcević. A taktiež s ním príde jeden pán, ktorý je akýmsi šéfom srbskej reprezentácie.

A kvôli čomu prídu?

- Neviem, čo už teraz chcú...

Žeby dobrý chýr o vašich výkonoch doplachtil i do Srbska? Nový tréner srbského A-mužstva Radomir Antič sa vyjadril, že verí v zlanárenie vychádzajúcej hviezdy FC Barcelona Bojana Krkiča do národného tímu Srbska. Pritom v mládežníckych tímoch reprezentoval Španielsko. Chcú vás tiež lanáriť do srbskej reprezentácie? Do áčka či dvadsaťjednotky?

- Neviem. Môžu ma lanáriť, ale ja už nechcem. Už som sa rozhodol. Osobne neverím, že Krkič sa rozhodne reprezentovať Srbsko.

V Kolubare tipujú slovenskú ligu?

- Jasné. Kupujú si špeciálny týždenník na tipovanie a každú stredu mi volajú o tipy na slovenskú ligu. Tie však dávam nielen ja, ale i Vladavič zo Žiliny.

Ako vám zatiaľ vychádzajú tipy?

- V 1. kole som trafil všetky zápasy. Inak, zo šiestich zápasov uhádnem tri-štyri.

Ak veria klubu, v ktorom hrá ich syn, tak musia vyhrávať...

- (Smiech.) Oni stále dávajú na naše víťazstvo. Naposledy však dali dvojtip X2. Samozrejme, ako to býva zvykom, raz sa darí, raz nie. Niekedy aj vyhrajú, ale je pravda, že nedávajú všetky tipy, ktoré ja dám. Vyberú si skôr tie, ktoré sú podľa mňa tutovky.

Aký tip im pošlete na duel Košice - Žilina?

- Fúúú... Myslím si, že padne menej gólov, takže na počet gólov 0 až 2, alebo jednotku na naše víťazstvo.

Mimochodom, ste v kontakte s Kostom Bjedovom?

- Akurát sme sa nedávno rozprávali, lebo najbližší rok by mal pôsobiť na Malte. Tiež bol prekvapený výsledkami a postavením mužstva v tabuľke.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.