Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Na martinskom ľade boli v akcii aj košické päste

Brankár Hylák. Vychytal shutout na ľade Martina. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 27. nov 2011 o 23:00

Martinskí hokejisti vyhrali na svojom ľade šesť stretnutí po sebe. To včerajšie siedme však ukončilo úspešnú domácu sériu. V 25. kole extraligy sa o to postarali Košičania, ktorí zvíťazili v Turci 3:0.

Góly oceliarov strelili Jenčík, Pašek a Dravecký. Majster si tak aj po včerajšku stráži vedúcu priečku.

MARTIN. Oceliari proti rozbehnutému Martinu rozohrali zápas sľubne a od 12. min. zásluhou Jenčíka viedli. Húževnatý súper márne dobýjal bránku Alexandra Hyláka.

„Základ víťazstva bol postavený na tom, že od začiatku až do konca sme hrali koncentrovane a zodpovedne. Vyhli sme sa výpadkom. Dá sa povedať, že sme nemali hluché pasáže. Vyšiel nám zámer nepustiť Martinčanov do vedenia. Predsa len, keď strelia na začiatku jeden, dva góly sú veľmi nepríjemní. Ale my sme tých úvodných desať minút prečkali bez ujmy,“ spokojný bol po včerajšku útočník HC Košice Dušan Pašek, ktorý sa v 33. min. zapísal do streleckej listiny.

Vo včerajšom stretnutí dal už svoj deviaty gól v tejto sezóne. „Som rád, že to skončilo v sieti. Vlastne som len zužitkoval veľmi dobrú prihrávku Marcela Haščáka.“

Poltucet sa pobil

V Martine sa včera o rozruch postaral poltucet hráčov, ktorí inkasovali vyššie tresty. Na domácej strane Drgoň, Rúfus a Ižvold, na košickej Mlynarovič, Haščák a Novák, ktorí stretnutie nedohrali po bitke, keďže zhodili rukavice. Na martinskom ľade sa iskrilo v 57. min.

„Nestáva sa nám často, aby sme sa pobili, ale nemôžeme si nechať brnkať po nose. Aj takéto situácie koniec koncov patria k hokeju. V tom čase som bol na ľade aj ja, takže veľmi neviem posúdiť, komu sa ako pri tej mele vodilo. Poriadne som to nevidel, ale chlapci boli po zápase spokojní. Hlavne s tým, že sme vyhrali, ale statočne si počínali aj pri mastenici.“

Po druhý raz v tomto ročníku extraligy si Alexander Hylák udržal v košickej bránke čistý štít. „Saša nás niekoľkokrát podržal. Pre nás to bolo veľmi dôležité. My sme sa zase snažili zodpovedne brániť,“ poznamenal Pašek.

V piatok šláger v Skalici

Najvyššia súťaž pokračuje v piatok a majster sa predstaví v Skalici. Bude to ťahák kola, súboj druhého s prvým.

„Verím, že šláger ponúkne veľmi dobrý zápas. Samozrejme do neho pôjdeme s tým, že chceme vyhrať. Domov zo Záhoria sa predsa nechceme vracať naprázdno. Budeme musieť podať výkon hodný takéhoto stretnutia,“ dodal Pašek, ktorý prišiel pred časom do Košíc práve zo Skalice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.