Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Na lavičku Slávie TU sa vracia Juraj Gacík

Juraj Gacík bude opäť pracovať pre košický basketbal. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 19. jún 2009 o 00:00

Po dva a pol roku sa na lavičku basketbalistov Slávie TU Košice vracia Juraj Gacík. Z klubu odchádzal s rozčarovaním, pretože od predchádzajúceho vedenia dostal výpoveď, hoci mužstvo bolo v tom čase na prvom mieste extraligy.

Teraz šéfujú technikom už noví ľudia a tí ho znovu oslovili.

KOŠICE. Čerstvá informácia z tábora žlto-modrých určite zaujala. Práve tréner Gacík vytiahol Sláviu TU v roku 2003 naspäť do extraligy a každú sezónu s tímom stúpal v tabuľke. Siahnuť na majstrovskú trofej mu už nebolo dopriate, pretože vedenie klubu ho v decembri 2006 odvolalo a nahradilo Srbom Miljkovičom.

Raz to už dokázal

Staré vedenie klubu sa však neslávne pominulo, no ani novému sa nepodarilo v ťažkej finančnej situácii extraligu zachrániť. Pred Gacíkom tak stojí podobná úloha ako pred rokmi - začať budovať nové mužstvo s výhľadom dostať v blízkej budúcnosti Košice zase späť na extraligovú mapu. "Raz to už dokázal, postavil nové mužstvo, ktoré postúpilo. Vkladáme doňho dôveru, že sa mu to podarí ešte raz," vraví prezident basketbalového klubu Slávia TU Košice Jaromil Čop. Pravda, postup funkcionári nečakajú hneď v prvom roku, najprv musí dozrieť nová generácia odchovancov. A s mladými Gacík pracovať vie, čo dokázal, keď s košickými juniormi získal republikový titul a postupne sa títo hráči úspešne zapracovali do áčka. "Boli sme v kontakte dva mesiace, Juraj Gacík je človek, ktorý chce robiť, ale iba takú prácu, ktorá by mala dlhodobejší zmysel. V niečom ustúpil on, v niečom my a dohodli sme sa."

Bez asistenta

Staronový tréner bude pracovať zatiaľ bez asistenta, ešte nepozná ani definitívne zloženie mužstva, ktoré bude v prvej lige koučovať. "Uvidíme, kto za amatérskych podmienok ostane u nás hrať aj prvú ligu. Z juniorského tímu prechádza šesť chlapcov. Možno sa nám podarí niekoho v rámci našich možností dotiahnuť aj z mimo Košíc," dodal J. Čop.

Súvisiace články