Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na lavičku Slávie Svidník zasadne Evald Štofík

Sportnet|Publikované 19. dec 2002 o 23:00

Svidník - To, o čom sa už niekoľko dní šepkalo vo východniarskych volejbalových kuloároch, sa stalo v stredu večer realitou. Na sedení výboru

prvoligovej Slávie Svidník sa predbežne dohodli činovníci v tabuľke druhého klubu I. ligy mužov na trénerskom pôsobení s Evaldom Štofíkom. Nový kormidelník Slávie by mal mať majstrovskú premiéru 18. januára 2003, keď Svidníčania vstúpia do odviet v Bardejove.

Doterajší hrajúci tréner Miroslav Blanár, ktorý bol, mimochodom, jedným zo strojcov príchodu Štofíka na svidnícku lavičku, dôvodí tento krok takto: "Mal som pocit, že nie vždy som mohol na ihrisku správne reagovať na vzniknuté situácie. Na to treba chladnú hlavu, a keďže máme veľmi dobre rozbehnutú súťaž, bola by škoda, keby sme pohoreli práve na takýchto momentoch. Som rád, že Edo ponuku prijal, určite to bude na prospech veci. Ubudla mi teda jedna funkcia, aj tak ich mám ešte dosť - ostávam ako hrajúci asistent a vedúci mužstva."

Evald Štofík je volejbalovej verejnosti dobre známy z pôsobenia pri reprezentačných výberoch Slovenska rôznych kategórií, v minulosti aj z lavičky extraligového Humenného.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.