Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na kurte sa cítil ako v chladničke

Sportnet|Publikované 30. máj 2006 o 22:00

"Cítil som sa na dvorci ako v chladničke. Ešteže som mohol behať a zohriať sa," zasmial sa po svojom prvom zápase na tohtoročnom turnaji Roland Garros Dominik Hrbatý. Teplomer na Roland Garros ukazoval iba 13 stupňov Celzia. Argentínskeho kvalifikanta ..

"Cítil som sa na dvorci ako v chladničke. Ešteže som mohol behať a zohriať sa," zasmial sa po svojom prvom zápase na tohtoročnom turnaji Roland Garros Dominik Hrbatý. Teplomer na Roland Garros ukazoval iba 13 stupňov Celzia. Argentínskeho kvalifikanta Sergia Roitmana zdolal slovenský tenista - ako inak - v piatich setoch. Aj štyri zápasy na predchádzajúcom grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne hral "železný muž" na päť setov.

Dvadsaťsedemročný Argentínčan z Buenos Aires (116. vo svetovom rebríčku) sa dostal do hlavnej súťaže z kvalifikácie, vo včerajšom súboji na kurte číslo 4 bol favoritom Hrbatý (24.). Náš tenista spĺňal úlohu v prvých dvoch setoch, no potom sa karta obrátila.

"V úvode som dobre servoval, z toho som ťažil vo svojej hre. Za stavu 2:0 na sety akoby sa súper uvoľnil, dobre sa pohyboval a hral agresívnejšie. Štvrtý set bol z mojej strany najslabší, urobil som viac chýb," vravel na tlačovke 27-ročný Bratislavčan, ktorý štartuje na svojom 38. grandslamovom turnaji v rade za sebou.

Hrbatého porovnávajú v kondičnej pripravenosti s cyklistami či bežcami na lyžiach - maratóncami a aj včera poslal na diaľku do Ivanky pri Dunaji pekný pozdrav svojmu kondičnému trénerovi Ivanovi Gabovičovi. V piatom sete už mal náš tenista vývoj vo svojich rukách a keď za stavu 4:3 v ôsmej hre brejkol súpera, potom už servoval na víťazstvo a radoval sa z výhry.

V druhom kole čaká na Dominika najvyšší tenista na svete, 208 centimetrov vysoký Chorvát Ivo Karlovič. S delovým podaním sa presadil aj v stretnutí s domácim Francúzom Patienceom, vyhral v troch tajbrejkoch. "To sú jeho klasické víťazstvá. Rozhoduje o nich servisom. Dúfam, že na antuke a v chladnom počasí na pomalších kurtoch i s ťažšími loptičkami budem mať predsa len viac šancí," zamýšľal sa Hrbatý. Dominik hral doteraz s Karlovičom tri razy, vyhral iba raz - na antuke. V dvoch zápasoch na tvrdom povrchu chorvátskemu obrovi podľahol.

"Na rozdiel od súboja s Roitmanom to s Karlovičom nebudú nijaké dlhé výmeny. Ivo servuje ‚kolíky' a niekedy treba na returne zariskovať, dopredu si vybrať stranu. A dostať ho do výmen. Pri podaní robí málo chýb, ale ak prídu, treba ich využiť. Iba tak ho možno zdolať," doplniť Hrbatý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.