Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na kulturistických MS Slováci so štyrmi medailami

Sportnet|Publikované 29. okt 2006 o 23:00

Na jubilejných 60. majstrovstvách sveta v kulturistike mužov v Ostrave získala slovenská výprava tri strieborné a jednu bronzovú medailu. VPohári

Na jubilejných 60. majstrovstvách sveta v kulturistike mužov v Ostrave získala slovenská výprava tri strieborné a jednu bronzovú medailu. V

Pohári národov obsadilo Slovensko tretiu priečku za Egyptom a Českom. Svetový šampión z roku 2003 v Bombaji Štefan Havlík (VŠC Dukla B. Bystrica) si vybojoval v kategórii do 100 kíl striebro. Tridsaťročného dvojnásobného európskeho šampióna (2001, 2006) zdolal iba Poliak Robert Piotrkowicz. Ďalší strieborný kov získal Richard Riedl, ktorý v kategórii do 70 kg skončil za Talianom Corradom Maggiorem. Pretekár klubu Temple Gym Piešťany zopakoval svoje umiestnenie z májových ME v Bratislave, vybojoval si však v premiérovom štarte na MS svoju prvú medailu na tomto podujatí v kariére.

Tretiu druhú priečku pridal v klasickej kulturistike Ľuboš Maliňák (VTJ Technika L. Mikuláš), ktorý skončil v kategórii nad 178 cm za Čechom Viačeslavom Vinogradovom. Slovenskú ostravskú medailovú zbierku skompletizoval bronzom v klasickej kulturistike do 178 cm Andrej Hlinka (KŠKM Stará Ľubovňa). Zlato získal Talian Luca Iacobucci (stal sa aj absolútnym víťazom), striebro patrilo českému reprezentantovi Rudolfovi Prágerovi. Medzi kulturistami pripadlo ocenenie pre absolútneho víťaza Alimu Tabrizimu z Kataru. "Vzhľadom na to, že MS vynechali hviezdy ako Kočiš, Mozoláni, Vrábel či Flimel, považujem naše vystúpenie za úspešné," zhodnotil účinkovanie slovenskej výpravy prezident Slovenskej asociácie kulturistiky a silového trojboja (SAKST) Michal Čapla. "Druhý sled však potvrdil, že máme veľa kvalitných borcov. Našich troch strieborných medailistov nedelilo od titulu veľa - Havlíka a Maliňáka väčšia seperácia stehien, Riedl mal trochu slabší chrbát." Riedlove a Havlíkove ostravské striebra sú pre slovenskú mužskú kulturistiku celkovo šestnástou a sedemnástou medailou na MS v ére samostatnosti od roku 1993 (bilancia 9 - 5 - 3). Finálové účinkovanie Adama Cibuľu (Iskra Hnúšťa) v

kategórii do 65 kg sa v nedeľu skončilo bez cenného kovu. Štyridsaťdvaročný Róm skončil vo svojom piatom štarte na svetovom šampionáte piaty (1993 - 4., 1994 - 5., 2004 - 6., 2005 - 3. do 60 kg, 2006 - 5.), ale potvrdil pozíciu

najlepšieho Európana.

Výsledky:

Kulturistika:

do 65 kg: 1. Sazali Bin Abdallah Samad (Malajzia), 2. Jose Carlos Souza Santos (Braz.), 3. Mohamed Abdel Rahman (Egypt),... 5. Adam CIBUĽA (SR).

do 70 kg: 1. Corrado Maggiore (Tal.), 2. Richard RIEDL (SR), 3. Shameen Adams (JAR).

do 75 kg: 1. Youssry Sayed Youssef (Egypt), 2. Kamil Majek (Poľ.), 3. Igor Losev (Rus.),... Peter KOKOŠKA (SR) nepostúpil do finále.

do 80 kg: 1. Sithi Charoenrith (Thaj.), 2. Luis Carlos Sarmento (Braz.), 3. Hristomir Hristov (Bulh.).

do 85 kg: 1. Kamal Abdul Salam (Katar), 2. Ahmed Sadek Abdallah (Egypt), 3. Edurado da Silva (Braz.).

do 90 kg: 1. Ali Tabrizi (Katar), 2. Lukáš Osladil (ČR), 3. Antonio Morales (Šp.).

do 100 kg: 1. Robert Piotrkowicz (Poľ.), 2. Štefan HAVLÍK (SR), 3. Martin Kasal (ČR),... Rastislav SOLÁR (SR) nepostúpil do finále.

nad 100 kg: 1. Ahmed Hamedy Mansour (Egypt), 2. Rolands Pocius (Litva), 3. Radoslaw Slodkiewicz (Poľ.),... Ľuboš TURČINA (SR) nepostúpil do finále.

Klasická kulturistika (body fitnes):

do 170 cm: 1. Joel Carlos Scheek (Hol.), 2. Jan Garay (ČR), 3. Robert Horvat (Chorv.),... Vladimír KRIŠTOF (SR) nepostúpil do finále.

do 178 cm: 1. Luca Iacobucci (Tal.), 2. Rudolf Práger (ČR), 3. Andrej HLINKA (SR).

nad 178 cm: 1. Viačeslav Vinogradov (ČR), 2. Ľuboš MALIŇÁK (SR), 3. Daniel Pšenica (ČR).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.