Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Na košickom triatlone bude aj majster Európy

Sportnet|Publikované 24. jún 2016 o 22:00

V sobotu o 15. hod odštartuje dlho očakávaný Ness CityY Triathlon 2016.

Dnes o 15. hod odštartuje dlho očakávaný NESS CITY TRIATHLON 2016.

KOŠICE. Na udici organizátorov sa leskne posledný úlovok. Jeden z najlepších českých triatlonistov, viacnásobný majster republiky a účastník olympiády v Londýne 2012, Ján Čelustka si vybral Košice ako jeden z triatlonov svojej aktuálnej sezóny.

Čelustka je majster Európy v terénnom triatlone za rok 2013, vlani obsadil v jedných pretekoch Svetového pohára výborné 7. miesto a na zmienenej olympiáde v Londýne mu patrila 30. priečka, keď za naším Richardom Vargom zaostal o 8 miest.

Gajdošová si nesie formu z Burgasu

Naša najúspešnejšia pretekárka sa predstavila v sobotu v bulharskom Burgase a nedopadla vôbec zle. Na ME do 23 rokov vybojovala 8. priečku, čo rozhodne možno považovať za úspech i náznak vrcholiacej formy i pred jej štartom v Košiciach.

Okrem toho, že nad hladkým priebehom podujatia budú dozerať i hliadky košickej mestskej polície, nedali sa chlapci zahanbiť a svoju fyzickú pripravenosť potvrdí i trojica z nich v štafete, ktorá postupne zvládne trať triatlonu.

Do vody skočí Vladislav Gonda, galusky už fúka Peter Sůra a bežeckú trať študuje Ladislav Rapoš.

Na aké obmedzenia sa treba pripraviť?

V čase od 16.30 do 18.30 povedie cyklistická časť pretekov ulicami: Rumanova, Thurzova, Staničné námestie, Štefánikova, Masarykova a Svätoplukova.

Doprava tu bude usmernená dočasným dopravným značením. Prosíme vodičov o zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov polície a usporiadateľov.

Po dobu týchto obmedzení nebudú v prevádzke autobusové zastávky Jakabov palác a Vodná v smere ku kruhovému objazdu na Masarykovej a Štefánikovej ulici.

V čase od 14.00 do 18.30 budú usporiadatelia usmerňovať pohyb chodcov v priestoroch Mestského parku. Všetky funkcie a zóny Mestského parku ostanú zachované, prístup k ním však môže byť presmerovaný inak než obvykle.

V čase od 17.00 do 18.30 sa v záverečnej disciplíne triatlonu dostanú bežci do centra mesta Košice.

Jeho návštevníci budú usmernení tak, aby nedošlo ku prípadnej kolízii medzi bežcom a chodcom. Všetky zóny centra mesta však ostanú dostupné.

Celý areál Mestskej plavárne v správe TEHO bude v sobotu 25. júna prístupný verejnosti.

Hlavný 50 m plavecký bazén bude kvôli priebehu pretekov NESS CITY TRIATHLON KOSICE pre verejnosť uzavretý v čase od 13.30 do 16.00.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.