Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Na Košice Open sa predstavia Hidalgo aj Hrbatý

Dominik Hrbatý (Autor: SITA)
TASR|19. máj 2011 o 13:59

Na východe Slovenska sa predstaví osem hráčov, ktorí pre časom figurovali v prvej stovke rebríčka.

BRATISLAVA. Obhajca trofeje, španielsky tenista Ruben Ramirez Hidalgo a slovenský veterán Dominik Hrbatý budú hlavnými ťahákmi 9. ročníka challengeru Košice Open (dotácia 30.000 eur/antuka), ktorý sa uskutoční v dňoch 4. až 11. júna.

Na podujatí sa predstaví osem hráčov bývalej svetovej stovky, pričom najvyššie nasadený je práve Hidalgo pred Portugalčanom Ruiom Machadom a českým víťazom spred dvoch rokov Lukášom Rosolom.

Šanca pre domácich hráčov

"Tento turnaj má veľmi dobrú tradíciu. Tento rok sa koná už 9. ročník, predtým sa s drobnou pauzou konal VSŽ Open, takže má dobré meno u hráčov. Hráčske pole je pomerne vyrovnané. Od obhajcu titulu Hidalga, ktorému patrí v rebríčku 99. miesto, sa celé pole zmestilo do jednej stovky. Sú tam Portugalčan Machado, Česi Rosol a Minář, Kazach Šukin, či rumunský tenista Victor Crivoi," povedal jeden z dvoch riaditeľov turnaja Miloslav Mečíř.

Zo Slovákov je medzi nasadenými hráčmi len Andrej Martin. Hrbatému, Miloslavovi Mečířovi ml. a Markovi Danišovi pridelili organizátori voľné karty.

"Je to turnaj aj pre domácich hráčov, aby mohli hrať o body do rebríčka ATP a stretávať sa so svetovými hráčmi. Bohužiaľ, ani v hlavnej súťaži neuvidíme tých našich najlepších. Lukáš Lacko sa neprihlásil, na antuke už nechce hrať, mal toho veľa. Máme tam také želiezko v ohni Andreja Martina, ktorý mal posledný rok dobré výsledky aj v širšom daviscupovom tíme a darí sa mu pomerne dobre na všetkých povrchoch, tak veríme, že sa mu tam niečo podarí."

"Mrzí ma, že sa zranil Martin Kližan, bude nám chýbať. Čo sa týka voľných kariet, o jednu sa uchádzal Dominik Hrbatý a vyšli sme mu v ústrety. Sme veľmi radi, že príde a pomôže nám aj pri charitatívnych akciách. Bude tam hrať aj môj syn a Marko Daniš. A druhú vlnu očakávame v kvalifikácii, kam patria hlavne mladší hráči," dodal Mečíř.

Turnaj štartuje 4. júna

Kvalifikácia je na programe 4. a 5. júna, o deň neskôr odštartuje hlavná súťaž a finále v dvojhre i štvorhre sa odohrá 11. júna. Súčasťou podujatia sú každoročne aj rôzne sprievodné akcie.

"Snažíme sa podporiť a zavolať deti na tenis a samozrejme aj pomôcť tam, kde tie peniažky najviac chýbajú a preto každoročne robíme dobrovoľné vstupné. Ľudia môžu prispieť do kasičky na turnaji a takisto aj na kurtoch v košickom obchodnom dome Optima a na námestí, kde si môžu deti zahrať."

"V posledný deň na večeri finalistov bude dražba, kde bude aj raketa Dominika Hrbatého a pokúsime sa vyzbierať čo najviac prostriedkov na detskú fakultnú nemocnicu na infúznu digitálnu pumpu a pulzný oximeter," povedal riaditeľ Branislav Stankovič.

"Organizácia bola veľmi ťažká, pretože Košice hostili majstrovstvá sveta v hokej a mesto i podnikatelia venovali pozornosť tejto mimoriadnej udalosti. Musel som s mnohými vecami počkať až po MS, takže som veľmi rád, že sa podarili a turnaj sa uskutoční tak ako v minulosti aj s podporou primátora mesta a firiem," dodal.

Súvisiace články