Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Na Košice chce Tatran nájsť konečne správne noty

P. Petráš (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|Publikované 2. mar 2013 o 00:00

Kapitán Peter Petráš na zápas v Košiciach nenastúpi. Bude totiž stáť pre žlté karty.

Lídrom v tíme futbalistov Tatrana Prešov je jednoznačne Peter Petráš. Kapitán zeleno–bielych sa už tiež teší na to, že zimnú drinu vystrieda jarný súťažný program, ale na ouvertúru v Košiciach nenastúpi. Bude totiž stáť pre žlté karty.

PREŠOV. Preňho je podstatné i to, že sa dal zdravotne do poriadku, keďže v záverečnom súboji jesene proti Myjave si poranil koleno.

Preto mal v zimnej príprave zredukovaný program, trénoval dlhší čas individuálne a až postupne si zvykal na plnú záťaž. V Turecku na hernom sústredení si už trúfol aj na zvládnutie niektorých zápasových pasáží.

„Nazdávam sa, že s pribúdajúcimi dňami som sa dal do poriadku a som nachystaný na náročné corgoňligové boje,“ naznačil skúsený bek.

Na margo zmien a odchodov hlavne niektorých legionárov pripomenul, že hráč z cudziny by mal prevyšovať domáceho futbalistu.

„U niektorých to ale predtým nebolo, ale nám neprislúcha hodnotiť hráčsku politiku. Hráči prichádzajú aj odchádzajú, no my sa musíme starať o to, aby sme splnili to, čo sa od nás vyžaduje priamo na trávniku. Pokiaľ ide o partiu, základ zostal, je to v poriadku, noví zapadli do kolektívu a všetko funguje tak ako má.“

Dnes čaká Prešovčanov prvá vážna tohtoročná previerka. So susedmi v ostatných vzájomných zápasoch spravidla nenašli správne noty, aby si zanôtili víťaznú pesničku. O to väčšia je chuť Tatrana zlomiť akýsi komplex z Košičanov.

„Čo som v Prešove, tak sme ešte nad týmto konkurentom nevyhrali. Preto by som bol rád, keby sa nám to konečne podarilo. Lenže jedna vec sú debaty pred zápasom a druhá to, ako to v skutočnosti bude vyzerať. Očakávam, že to bude ťažký boj. Predpokladám, že svoju úlohu zohrajú i emócie, všetci budú nabudení a futbalová krása sa miestami i vytratí. Podstatné bude však to, kto si ako poradí s náročnosťou zápolenia. Rozhodujúci je pre nás zisk bodov.“

Nielen tento súboj bude pre zverencov trénera Ladislava Totkoviča dôležitý, lebo vzhľadom na postavenie v tabuľke si futbalisti Prešova musia dať pozor na „mŕtve“ vystúpenia.

„Nerád hovorím dopredu, koľko bodov by sme mali získať, priebeh jarnej časti ukáže, ako sme na tom futbalovo i psychicky. Rozhodne to bude zložité, vyčerpávajúce a každý musí zabrať naplno v záujme napredovania mančaftu,“ naznačil ambície Peter Petráš.

Súvisiace články