Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Na Košičanov si trúfame, hovorí Patrik Jurko

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 00:00

Sečovce - Na prvé víťazstvo v tejto sezóne si museli hráči ŠKP Sečovce počkať až do šiesteho kola, v ktorom hostili nováčika z Hlohovca a odlepili sa

z poslednej priečky tabuľky. "Očakávali sme zisk dvoch bodov, avšak od začiatku to nevyzeralo s nami najlepšie. Spokojný s hrou nemôžeme byť ale skôr zo zisku bodov," hovoril po stretnutí Park Jurko, ktorý ku štvorgólovému víťazstvu 28:24 prispel šiestimi gólmi. Po predchádzajúcich troch prehrách nebola v tábore policajtov najlepšia nálada a pred súbojom s nováčikom si nik nepripúšťal stratu bodov. Úvod stretnutia im však nevyšiel a trvalo im dlhšie ako súperovi pokiaľ dokázali zo seba zhodiť prílišnú nervozitu. Hlohovčania hrali uvoľnene a v tomto stretnutí nemali čo stratiť, pokiaľ domácim by ďalšia strata bodov nepridala na sebavedomí. "Duel sme začali dosť zviazane a boli aj nervózni. Chceli sme vyhrať ale nešlo nám podľa predstáv, avšak s pribúdajúcimi minútami sme snaživého súpera predsa len dokázali zdolať." Diváci teda mohli odchádzať domov spokojní, veď ich hráči získali cenné dva body, ale hrou ich iste nepotešili. "Každé víťazstvo poteší, avšak zo samotnej hra nemám ten najlepší pocit, pretože, ak by sme hrali s kvalitnejším súperom opäť by sme ťahali za kratší koniec. Zatiaľ sa nám nedarí a preto v našej hre prevláda bojovnosť. Tak tomu bolo aj v druhom polčase súboja s Hlohovcom. V šatni sme si povedali, že musíme vyhrať a som rád, že nám to aj podarilo," prezradil P. Jurko.

V tomto týždni majú sečovskí policajti oproti ostatným celkom nabitejší program, keď dnes ich čaká dohrávka 2. kola s 1. MHK Košice a v nedeľu cestujú na palubovku vedúceho celky HIL pražskej Dukly. Pred dnešným stretnutím, ktoré sa začína o 18.00 hod. zavládla v sečovskom tábore zlepšená nálada, a hráči si podľa slov P. Jurka trúfajú na Košičanov. "Patria k súperom na ktoré herne i výkonnostne máme," hovorí. "Pražská Dukla, Allrisk, Karviná či Prešov majú silnejšie hráčske kádre, ktorým sa len ťažko mi môžeme rovnať. V našich silách však stále je v domácom prostredí zdolať Košice. V posledných kolách neurobili dobré výsledky a iste majú nôž na krku a budú chcieť u nás vyhrať. Predpokladám, že budú nervóznejší, pretože majú tu čo stratiť. Naopak my môžeme dobrým bojovným výkonom prekvapiť." Košickí hádzanári si môžu spytovať svedomie za výkon v ostatnom stretnutí v Hraniciach, kde prehrali rozdielom jedného gólu a tak sa dá predpokladať, že v derby by radi zastavili začínajúci sa šnúru prehier. "Predpokladám, že v tomto stretnutí nepadne veľa gólov, pretože oba celky majú dobrých brankárov. Na 1. MHK môže platiť agresívna obrana a dobrá koncovka. Ak s nimi dokážeme držať krok, brnkať na nervy môžu znervóznieť a obávať sa o výsledok," pridal svoj postreh bývalý košický hráč Patrik Jurko.

Súvisiace články