Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na jubilejnom Dvojmíľovom behu padol rekord

(Autor: Ilustračné foto: Viktor Zamborský)
Ján Jacoš|Publikované 10. okt 2016 o 22:00

Populárna prešovská bežecká súťaž oslávila okrúhle výročie.

PREŠOV. Napriek chladnému a daždivému počasiu sa dvadsiaty ročník dvojmíľového behu, ktorý je súčasťou oblastnej bežeckej ligy regiónov Prešov a Sabinov, uskutočnil v parádnej atmosfére.

Vyšperkoval ho rekordný čas Jozefa Bubeníka z Kysuckého Nového Mesta, účasť talianskych bežcov Paola Gianniniho a Andreu Panconiho, ktorí si do Prešova odskočili z MMM v Košiciach, gratulácia športovému nezmarovi Jozefovi Štecovi, ktorý v pondelok 3. októbra oslávil osemdesiate narodeniny.

Organizátori z atletického klubu TJ Slávia Prešovská univerzita a Oblastného bežeckého spolku v Prešove venovali každému aktérovi podujatia účastnícku medailu. 

Výsledky

Muži do 39 rokov: 1. Bubeník (MKŠS Kysucké Nové Mesto) 9:41 – nový rekord podujatia, 2. Bendík (Obalservis Košice) 10:50, 3. M. Kormaník (MTC Vyšná Šebastová) 11:04, 4. Jakubkovič (AK Slávia PU Prešov) 11:20, 5. Ľ. Mižanin (MTC Vyšná Šebastová) 13:21, 40- až 49-roční: 1. M. Jurašek (MTC Vyšná Šebastová) 11:51, 2. Čebra (Prešov) 12:14, 3. P. Maňkoš (OBS Prešov) 12:24, 50- až 59-roční: 1. M. Safko (MTC Vyšná Šebastová) 11:31, 2. J. Tomeček (Tulčík) 11:40, 3. P. Giannini (Taliansko, Grosseto) 13:01, 60- až 69-roční: 1. Mikluš (ZVL Prešov) 17:15, 70-roční a starší: 1. Stanek (MTC Vyšná Šebastová) 15:21. 

Bubeník prekonal rekord Tibora Sahajdu 9:54 min z roku 2010. Je profesionálnym vojakom a v Prešove bol na kurze angličtiny. V klube MKŠS Kysucké Nové Mesto ho trénuje Milan Slivka, v tomto roku bol na majstrovstvách Slovenska v behu na 5 000 a 10 000 na dráhe bronzový s časmi 15:17,07 a 33:01,15 min. 
 

Ženy – absolútne poradie: 1. V. Dugasová (Maras team Prešov) 12:46, 2. E. Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 13:35, 3. Nemčíková (Prešov) 15:15, do 34 rokov: 1. V. Dugasová 12:46, 2. Nemčíková (Prešov) 15:15, 3. M. Šebejová (Prešov) 16:45, 35-ročné a staršie: 1. E. Ondrijová 13:35, 2. S. Dulebová (Maras team Prešov) 15:35, 3. M. Humeňanská (Ovčie) 15:49. 
Dorastenci: 1. Hrabovecký (Ľubotice) 13:13, 2. Š. Baloga ml. (Biatlon ŠK Prešov) 14:59.
 

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.