Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na Jégého sa senzácia nakoniec nekonala, majster zúročil skúsenosti

TASR|Publikované 29. mar 2006 o 19:59

Bratislava 29. marca (TASR) V predposlednom 23. kole hádzanárskej extraligy mužov sa v utorok v bratislavskej hale na Jégého takmer zrodilo najväčšie ...

Bratislava 29. marca (TASR) V predposlednom 23. kole hádzanárskej extraligy mužov sa v utorok v bratislavskej hale na Jégého takmer zrodilo najväčšie prekvapenie sezóny. Mladý domáci tím ŠKP Bratislava ešte tesne pred záverom prvého dejstva vyhrával o 5 gólov (15:10) a úradujúci majster Tatran Prešov navyše prišiel po červenej karte o jednu zo svojich opôr Radovana Pekára.

Hneď po obrátke však nastala zmena aj v pomere síl na palubovke a skúsenosti ligového suveréna, ktorý doteraz v súťaži utrpel iba dve prehry, sa postarali o vymazanie manka a do vedenia išli dokonca hostia. Tri minúty pred koncom ešte 20-ročný kanonier policajtov Ladislav Tarhai vyrovnal, no nakoniec bral oba body na východ majster.

Tréner domácich Ján Hianik však nebol vôbec sklamaný: "Napriek prehre som veľmi spokojný. Chalani odohrali skutočne veľmi dobrý zápas a hlavne prvý polčas bol z našej strany excelentný. Navyše sme hrali proti profesionálom, zatiaľ čo my sme prišli z roboty a zo školy, takže náš výkon bol aj týmto poznačený. Nehanbíme sa však za to. V druhom polčase sme zahodili viacero príležitostí a súper to využil, lebo je veľmi skúsený. Z protiútokov prakticky rozhodol o zápase."

Poklonu mladučkému bratislavskému kolektívu zložil aj kouč hostí František Šulc: "S ŠKP hráme v tejto sezóne naozaj kvalitné zápasy a chvála Pánu Bohu, že je to v náš prospech, pretože výkonnostný rast družstva z Bratislavy považujem za najvýraznejší a ich herný prejav je mi príjemný a sympatický, aj keď sa nám hrá proti nim veľmi ťažko. Dnes to bolo kto z koho. V prvom polčase sme spravili predovšetkým v útočnej fáze strašne veľa chýb ako technických, tak aj nepresnou streľbou. V druhom dejstve to bol úplný opak a to nám zabezpečilo dva body."

Zloženie štvrťfinálových dvojíc bude jasné až po poslednom nadstavbovom kole v sobotu. Predbežne sa to však vyvíja na série medzi Košicami a Topoľčanmi a derby medzi ŠKP a Novými Zámkami. Hrať bude na dve víťazné stretnutia, pričom sa začne na palubovke tabuľkovo slabšieho tímu. Rozhodnuté ešte nie je ani o víťazovi nadstavby, obaja kandidáti - vedúci Prešov i druhá Považská Bystrica však majú už dávnejšie istý priamy postup do semifinále.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.