Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na jar sú v Spišskom Podhradí pripravení

(Autor: ilustračné – archív)
Jozef Petruška|Publikované 10. mar 2016 o 23:00

Po dlhých daždivých dňoch vyšlo na Spiši slniečko, na ktoré sa najviac tešia futbalisti.

SP. PODHRADIE. Na druhú marcovú nedeľu je na programe štart štvrtoligových súťaží. V skupine Sever sú už tradične jediným účastníkom zo Spiša futbalisti Spišského Podhradia.

V prvom jarnom kole majú Podhradčania za súpera Ľubotice. Stav hracích plôch na Spiši je otázny. Preložený bol druholigový majstrák Novovešťanov s Liptovským Mikulášom. Na ihrisku pod Spišským hradom mali tiež po minulé roky starosti so stavom ihriska po zime.

„Tak so snehovou pokrývkou starosti nemáme,“ s úsmevom povedal na úvod šéf futbalu v Spišskom Podhradí Jozef Komara a pokračoval: „Ak do nedele nezaprší, tak sa hrať môže. U nás je všetko pripravené. Máme sledovať úradnú správu v piatok, či sa bude hrať, resp. sa celé kolo zruší. Môj skromný odhad je, že hrať sa bude.“

Štartujú z 11. miesta

Do jarnej odvety štartuje Spišské Podhradie z jedenásteho miesta zo šestnásťčlenného peletónu 4. ligy Sever. Je to lepšia pozícia ako pred rokom, kedy boli na chvoste štvrtoligovej tabuľky.

„Počas zimnej prípravy došlo k maličkým obmenám kádra. Opäť sme sa nevyhli odchodom hráčov hlavne za prácou. Celkovo by sa zloženie tímu nemalo nejako odlišovať od toho v jeseni. Rovnako by sme chceli, aby boli aj výsledky plus o niečo lepšie. V príprave boli rozdielne výsledky. V generálke sme v nedeľu porazili Rudňany 3:1. Jedna vec je príprava, druhá majstrovská sezóna. Samozrejme, proti Ľuboticiam chceme zabodovať a vstúpiť čo najlepšie,“ skonštatoval Jozef Komara zo Spišského Podhradia.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.