Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Na Ibize urobil hostiteľ všetko pre turnajové prvenstvo

Sportnet|Publikované 4. okt 2005 o 22:00

Košice Počas víkendu štartuje aj extraliga basketbalistiek. Pred družstvom K Cero I.C.P. Košice je už len generálka v Ružomberku, ktorú odohrajú vo

štvrtok na strednom Slovensku. Náš majster sa v pondelok v noci vrátil z turnaja na Ibize, kde odohral tri stretnutia. Súperov mal z kategórie mimoriadne zdatných. Valencia a Šoproň sú účastníci Európskej ligy, domáca Ibiza hráva v najvyššej španielskej súťaži. Paradoxne práve jediný tím, ktorý neštartuje v Eurolige nakoniec turnaj vyhral. Ibiza si poradila aj so slovenským šampiónom. Košičanky najskôr podľahli hviezdnymi menami nabitej Valencii 51:59. Potom zdolali, rovnako ako týždeň predtým na turnaji K Cero Cup Euroleasing Šoproň 68: 65, no a s turnajom sa rozlúčili s prehrou 61:70 v súboji s Ibizou.

"Domácim išlo v stretnutí s nami o prvenstvo. Najmä ku koncu sa to na ihrisku prejavilo. Na to sme museli doplatiť, organizátor mal jedinečnú šancu turnaj vyhrať, nechcel sa o ňu pripraviť," vrátil sa tréner K Cero I.C.P. Tibor Jány (na snímke) k poslednému duelu turnaja a pokračoval: "Úvod vyšiel lepšie Ibize. Vytvorila si sedembodový náskok. Potom sme však chytili opraty do rúk my a v tej chvíli prišiel výpadok elektrickej energie. Neviem či to bola náhoda, no takejto náhode sa často pomáha. Zápas však splnil to, čo mal. Škoda troch lôpt, ktoré sme súperovi podali rovno do rúk. Na konci, keď sme sa to snažili riskantnejšou obranou otočiť sa španielske družstvo dostávalo ľahšie do zakončenia."

Trénera Jányho potešilo, že Šoproň sa musel znovu skloniť pred slovenským majstrom.

"Treba povedať, že maďarský klub nastúpil oslabený. Víťazstvo s ním však má stále svoju cenu. Jeho euroligové ambície predsa nie sú postavené na piatich hráčkach. Náš náskok, lebo počas stretnutia sme viedli, dokonca už aj o viac ako desať bodov, sa nám podarilo ustrážiť."

Valencia má na súpiske kvalitu. Legionárky, ktoré už majú čosi za sebou, v Eurolige, vo WNBA. No aj tak sa Košičanky držali súpera ako kliešť až do samého záveru.

"Tento súper má v družstve pestrú skladbu. Dovolím si tvrdiť, že sme mu boli viac ako vyrovnaným súperom. Dramatické to bolo až do konca, kde to účastník Euroligy uhral aj trestnými hodmi. Súperovi bolo tolerované viac, mal menej faulov a prehliadané boli aj jeho technické priestupky."

Po prvý raz sa v novom tíme predstavila Američanka Kelly Mazzanteová. Táto krídelníčka v súbojoch s Valenciou a Šoproňom v sebe nezaprela, že je strelkyňa. Zaznamenala 15 respektíve 18 bodov. Kormidelník na jej adresu uviedol: "V prvom rade sme chceli, aby hrala čo najviac. Takže spomedzi všetkých hráčok strávila na ihrisku najviac minút. Najviac jej vyšiel zápas s maďarským klubom. Ukázala, že by mohla byť dobrou strelkyňou. S pribúdajúcim časom sa však prejavovala jej herná pauza. V poslednom stretnutí podala najslabší výkon. Nielen pre ňu, ale pre všetky hráčky bol tento turnaj osožný. Odohrali sme náročné súboje a len také odhalia vaše nedostatky. Lebo proti slabším súperom sa ani v obrane ani v útoku prejaviť nemusia."

Hráčky si nakoniec užili aj morských vĺn. Družstvo bolo ubytované pri pláži a tréner nebol proti tomu, aby sa hráčky na chvíľu nahodili do plaviek.

"Toho času na odreagovanie sa nebolo veľa, no predsa. Počasie bolo pekné, niektoré hráčky sa vyhrievali na slnku, iné volili tieň. Na kúpanie mali hádam štyridsať minút, teda aspoň kúsok rozptýlenia," poznamenal tréner, ktorý tak isto nepohrdol morom.

Už zajtra nastúpi celok K Cero I.C.P. na prípravný duel v Ružomberku. Bude to posledná previerka pred sobotňajšou extraligovou premiérou s Popradom o 18. hodine v Infiniti aréne (športovej hale na Moyzesovej).

"Ten zápas chceme odohrať v normálnom tempe, aj keď sa uskutoční dva dni pred začiatkom domácej súťaže. Berieme ho teda ako generálku. Mal by mať svoj náboj, predsa len ide o dvoch posledných extraligových finalistov," dodal Jány.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.