Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na humenský trávnik príde líder

Sportnet|Publikované 19. okt 2012 o 22:00

ŠK Futura posmelená remízou v Bystrici chce uspieť aj s ďalším stredoslovenským súperom.HUMENNÉ. Dnes o 14.30 hod. je v III. lige (sk. východ) výkop stretnutia ŠK Futura Humenné - FK Pohronie. Hosťujúci tím zložený z dvoch klubov (Žiar n/H. a Dolná Ždaňa) je aktuálnym lídrom súťaže.

Domácu premiéru Jozef Valkučák pred dvoma týždňami zvládol (3:0), rešpektuje silu súpera, na druhej strane však...

„V našej súťaži sa dá s každým vyhrať i prehrať. Ostatné výsledky ukázali naše zlepšenie, myslím, že silnejší súper, ako naposledy béčko Banskej Bystrice to nebude. Pokiaľ sa chceme posunúť v tabuľke vyššie, potrebujeme získať tri body,“ naznačil humenské zámery tréner.

Gól je nutný

Tabuľkové prognózy sú naklonené na stranu hostí. Ich bilancia na ihriskách súperov je po šiestich zápasoch absolútne vyrovnaná.

Spoločným menovateľom výsledkov je inkasovaný gól. Ak Pohronci neinkasovali, vyhrali (v Námestove 2:0, v Moldave 1:0), ak domáca ofenzíva dokázala brankára Grambličku prekonať, nastala remíza 1:1 (v Spišskej Novej Vsi, Lipanoch) alebo ostali po víťazstvách Kremničky i rezervy Banskej Bystrice 1:0 doma body všetky.

„Vieme o prednostiach i slabinách nášho súpera. Ak chceme vyhrať, musíme streliť aspoň jeden gól, bez toho sa to jednoducho nedá,“ konštatoval Jozef Valkučák.

Pohronský káder má aj humenskú minulosť, obrancom je Roman Krivjančin, odchovanec humenského futbalu, útočník Juraj Líška bol v klube pod Vihorlatom v sezóne 2005/2006 na hosťovaní.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.