Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Na humenskej palubovke kraľoval Barbierik

Sportnet|Publikované 19. dec 2004 o 23:00

Humenné - Volejbalisti spod Vihorlatu končili základnú časť mužskej extraligy na vlastnej palubovke. Hostili považských susedov v tabuľke, keď

v piatok bol ich súperom Púchov (šiesty) a v sobotu Nové Mesto n/V. (štvrté). V oboch prípadoch boli diváci svedkami päťsetových drám, pričom v oboch prípadoch sa z konečného víťazstva radovalo paradoxne to družstvo, ktoré po troch setoch prehrávalo.

Chemes Humenné zažil v deviatom kole polovičnú radosť. Kým púchovského súpera v tajbrejkovom "horore" pri využití až siedmeho mečbalu zložil, na druhý deň už toľko šťastia v koncovke nemal. "Po piatkovom víťazstve sme sa chceli s divákmi v základnej časti rozlúčiť rovnako úspešne. Náš výkon bol pre obecenstvo určite zaujímavý, aj keď ja som od viacerých hráčov očakával inú hru. Nakoniec sa zápas zvrtol pre nás nepriaznivo, aj keď za stavu 2:1 na sety sme mali súpera dobre rozrobeného, ale naša vlastná neistota, podcenenie a nekoncentrovanosť dali možnosť tajbrejku. Hráči akoby hneď od začiatku štvrtého setu vedeli, že je stratený a vnútorný rozvrat družstva bol nakoniec základom našej prehry. Osobne ma práve táto skutočnosť mrzí najviac," konštatoval sklamane Štefan Hronec. Hlavným ťahúňom na strane Novomešťanov bol určite smečiar Barbierik. Do zápasu vstúpil sebavedomo, no v ďalších dvoch setoch ho humenská obrana na sieti trochu umlčala. Štvrtý set sa však zlomil práve šesťbodovou šnúrou pri jeho podaní a v záverečnom tajbrejku položenými deviatimi loptami na palubovke už doslova kraľoval. "Vedeli sme o jeho prednostiach i štýle útočenia a vlastne celý týždeň sme sa na to aj pripravovali. Nedokázali sme to však pretaviť do činnosti v zápase a dali sme mu vyniknúť," dodal na margo 38 Barbierikových bodov v stretnutí humenský kormidelník, ktorý okrem nevýrazných výkonov niektorých jednotlivcov počas stretnutia musel riešiť aj absenciu dvojice Pollák (po chorobe nastúpil iba na pár minút) a Jakubov (na reprezentačnom sústredení). "Absencia týchto dvoch hráčov je pre nás citeľná. Aj keď Katona nahradil Jakubova na univerzáli veľmi slušne, ak by boli obaja k dispozícii, naskytalo by sa nám viacero variáciíí obmeny zostavy," dodal Š. Hronec. Po sobotňajšej prehre tak Humenčania aj naďalej ostali na piatom mieste s dvojbodovou stratou na svojho súpera.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.