Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Na hromy a blesky nad Barcou doplatil Svit

Sportnet|Publikované 25. máj 2014 o 22:00

Nad Barcou sa blýskalo, ba aj hrmelo počas celého zápasu, ale hromy udierali iba do brán oboch súperiacich strán.

KOŠICE. Teda, aspoň do polčasu tak bolo, lebo po prestávke už skóre narastalo iba na tej domácej.

Susedia zo spodných priečok štvrtoligovej tabuľky sa veru strelecky nevyznamenávali počas celej sezóny. Veď Barčania do nedele napli sieť iba jedenásťkrát, kým Sviťania si pripísali iba o dva presné zásahy viac.

„Náš tréner Peter Šmelko stále tvrdil, že si to niekto za všetkých odnesie. Stalo sa...,“ usmieval sa popod fúz kapitán „blugranas“ Peter Slicho.

„Musíme priznať, že konkurent spod Tatier nám to naozaj uľahčil. Po rýchlych góloch v ich sieti si však naši mladí hráči asi začali myslieť, že je vymaľované. No nebolo. Začali hrať laxnejšie a nestihli sa čudovať. Za niečo viac ako desať minút sme štvorgólové vedenie stratili a začínalo sa odznova. Našťastie ešte pred odchodom do šatní sme strhli vedenie na našu stranu a po prestávke sme boli predsa len na koni viac. Počas druhého polčasu sme už toľko nechybovali, pridali ďalšie tri pekné kúsky a potešili sme hŕstku našich fanúšikov neuveriteľnou kanonádou. Neviem, či som taký výsledok, okrem žiakov, niekedy zažil. Potrebovali sme sa nakopnúť. Upadali sme i v tréningovej morálke, snáď to chlapcov povzbudí a dostanú na futbal väčšiu chuť,“ vyslovil presvedčenie 40-ročný stredopoliar Barce.

V šatni hostí by sa človek asi krvi nedorezal. Taký výprask, napriek všetkým boľačkám svitského futbalu, asi neočakával nik.

A veru, nik sa nemal k tomu, aby to nejak zdôvodnil. Nakoniec sa predsa len odhodlal kapitán ich tímu Juraj Jarkuliš: „Je to odraz toho, v akom stave je v súčasnosti postavenie futbalu v meste. Nechcem sa vyhovárať, že nedostatok financií nám posúval lopty do brány. Ale je to dôvod, prečo sa trénuje tak, ako sa trénuje, teda takmer vôbec. Okrem výnimiek. Svit sa vždy pohyboval na nejakej zvláštnej sínusoide, teraz sme na samom dne. Prečo je to tak, na to nie som kompetentný, ale môžete mať z takého prístupu radosť? Chceme súťaž dohrať. Pokiaľ to pôjde, tak so cťou. Neradi by sme boli obeťami podobnej kanonády, lebo to potom na nohy nepostaví nikto. Snáď to niekoho prinúti zamyslieť sa, ako ďalej s futbalom vo Svite,“ v náznakoch zhrnul celosezónnu situácii vo vlastnom mužstve 31-ročný defenzívny hráč.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.