Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Na Hopmanovom pohári si Francúzi zahrajú o finále so Švajčiarskom

Roger Federer proti mladšiemu súperovu bod nezískal. Zachraňovať Švajčiarsko musela Benčičová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 4. jan 2017 o 08:53

Francúzski tenisti zdolali Britov 3:0 a s dvoma víťazstvami majú namierené do finále.

PERTH. Švajčiarsky tenista Roger Federer sa nepostaral o očakávaný prvý bod v stredajšom stretnutí A-skupiny na Hopmanovom pohári miešaných reprezentačných družstiev na tvrdom povrchu v austrálskom Perthe s Nemeckom, ale spolu s Belindou Bencicovou napokon doviedli súboj do víťazného konca.

Tridsaťpäťročný niekdajší líder svetového rebríčka ATP vo dvojhre podľahol v dvaapolhodinovom stretnutí troch tajbrejkov o 16 rokov mladšiemu Alexandrovi Zverevovi 6:7 (1), 7:6 (4), 6:7 (4).

Obaja aktéri iba raz stratili svoj servis, zhodne v prvom sete. "Myslím si, že sme obaja predviedli naozaj veľmi dobrý tenis. Vždy sa proti nemu vyburcujem na neuveriteľnú úroveň," povedal A. Zverev, ktorého za stavu 5:6 v treťom sete na podaní nevyrušila ani výzva z hľadiska: "Dajme si ďalší tajbrejk!"

Nemec divákovi s pokojom odpovedal: "Myslíte si, že sa snažím o niečo iné?"

Švajčiarske nádeje na úspech vzkriesila Bencicová, Andreu Petkovicovú zdolala 6:3, 6:4 a potom spolu s Federerom zvládli aj štvorhru hranú revolučnou metódou Fast4 - zvíťazili 4:1, 4:2 a v piatok si zahrajú proti Francúzom o víťazstvo v skupine a postup do finále. Prvými istými finalistami sú už po utorku Američania Jack Sock a CoCo Vandeweghová.

Rovnako nezdolaní zostávajú v Perthe Francúzi, ktorí v tej istej A-skupine uspeli aj vo svojom druhom vystúpení. V úvodnom stredajšom súboji zdolali Britov 3:0. Kľúčom bol už úvodný triumf Kristiny Mladenovicovej nad Heather Watsonovou 6:4, 5:7, 6:3 v zápase, ktorý trval 2:17 min.

"Podmienky boli náročné, ale som dobre fyzicky pripravená a tento duel bol skôr o mentálnej stránke," uviedla Mladenovicová na webe podujatia hopmancup.com.

Neskôr si Richard Gasquet hladko poradil s Danielom Evansom 6:4, 6:2 a v záverečnej miešanej štvorhre hranej revolučnou metódou Fast4 si francúzsky pár Mladenovicová, Gasquet poradil s britským duom Watsonová, Evans 4:3 (4), 4:3 (2).

Stredajšie stretnutia na Hopmanovom pohári miešaných tenisových reprezentačných družstiev na tvrdom povrchu v austrálskom Perthe:

A-skupina:

Francúzsko - Veľká Británia 3:0

Kristina Mladenovicová - Heather Watsonová 6:4, 5:7, 6:3

Richard Gasquet - Daniel Evans 6:4, 6:2

Kristina Mladenovicová, Richard Gasquet - Heather Watsonová, Daniel Evans 4:3 (4), 4:3 (2)

Švajčiarsko - Nemecko 2:1

Roger Federer - Alexander Zverev 6:7 (1), 7:6 (4), 6:7 (4)

Belinda Bencicová - Andrea Petkovicová 6:3, 6:4

Bencicová, Federer - Petkovicová, Zverev 4:1, 4:2 /hralo sa vo formáte Fast4/

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.