Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na halovom turnaji "famkárikovia" striedavo

Sportnet|Publikované 13. feb 2009 o 23:00

V telocvični SOU v Poprade-Matejovciach sa uskutočnil v poradí už 6. ročník medzinárodného halového turnaja mladších a starších žiakov "O pohár FAM

Poprad". Na kvalitne obsadenom športovom podujatí sa zúčastnilo spolu osem tímov zo štyroch elitných mládežníckych klubov z jednotlivých regiónov Slovenska a susedného Poľska.

POPRAD. Na tomto významnom turnaji boli prítomní priaznivci a rodičia aj tento rok svedkami zaujímavých a dramatických duelov s vysokým nasadením až do posledného zápasu. Samotný priebeh turnaja ukázal, že o konečnom umiestnení sa v oboch vekových kategóriách muselo rozhodovať až v záverečných meraniach síl, čo zvýšilo jeho atraktívnosť. Družobné tímy s usporiadateľskou FAM Poprad, pre ktorú je toto podujatie hlavnou cestou k upevňovaniu a rozvoju vzájomných vzťahov medzi klubmi, trénermi a mladými talentmi sa navyše postarali o výbornú atmosféru. Všetci aktéri svojimi futbalovými prednosťami a loptovou technikou na palubovke presvedčili o neustálom hernom zdokonaľovaní sa a futbalovom raste. Výrazným pozitívom tohto podujatia bola jeho vysoká športová a spoločenská úroveň, ktorá sa v každom stretnutí niesla v duchu fair-play.

Dabl Košičanov

Prvenstvo v kategórii mladších žiakov zaslúžene získali po vynikajúcich výkonoch talenty z KAC Jednota Košice, ktoré vo svojich súbojoch nenašli premožiteľa. U starších žiakoch sa po dramatickom rozuzlení celkovým víťazom stal taktiež kolektív z KAC Jednota Košice, čím získali dabl. Na záver športového podujatia vyhlásil jeho organizátor aj trojice najlepších jednotlivcov v oboch vekových kategóriách. U mladších žiakov sa najlepším hráčom stal Tomáš Galo z Tempus Rimavská Sobota, cenu za najkvalitnejšieho brankára získal Erik Babjak z KAC Jednota Košice a najproduktívnejším strelcom s 10 gólmi bol Erik Micovčák z KAC Jednota Košice. V kategórii starších žiakov sa najlepším hráčom stal Tomáš Rokos z FAM Poprad, cenu za najkvalitnejšieho brankára získal Daniel Paszuda z UKS Dwójka Zakopané a najproduktívnejším strelcom so 6 gólmi bol Kacper Skrzak taktiež z Poľska.

Výsledky - ml. žiaci: FAM Poprad - Tempus R. Sobota 1:14, góly: Marko - Galo 5, Boroš 4, Václavík 3, Ištok, Maňovský, KAC Jednota Košice - UKS Dwójka Zakopané 13:0, góly: Hromada 4, Micovčák 3, Harizrol, Stripaj, Hudáček, Veliký, Jabcon, Cimbalák, R. Sobota - Zakopané 6:0, góly: Galo 3, Andráši 2, Gilian, FAM Poprad - Košice 0:9, Micovčák 4, Hromada 2, Cimbalák, Veliký, Stripaj, Košice - R. Sobota 6:3, góly: Micovčák a Hromada po 3 - Boroš, Gilian, Galo, FAM Poprad - Zakopané 2:2, góly FAM: Pinjatič, F. Hazrolli.

1. KAC Jednota KE330028:39

2. R. Sobota320123:76

3. Zakopané30122:211

4. FAM Poprad30123:251

St. žiaci: FAM Poprad - Tempus R. Sobota 5:1, góly: Kubusová, Škyrta, Knurovský, Kostka, Kakalejčík - Balciar, KAC Jednota Košice - UKS Dwójka Zakopané 7:1, góly: Vindiš 2, Koľvek, Stropkaj, Kolcún, Šimčak, Palko - Karpiel, R. Sobota - Zakopané 0:6, góly: Skrzak 3, Zajac 2, Savina, FAM Poprad - Košice 3:1, góly: Knurovský 2, Višňovský - Koľvek, Košice - R. Sobota 8:1, góly: Šimčak 3, Palko 2, Vindiš, Borovský, Bennighaus - Polívka, FAM Poprad - Zakopané 3:6, góly: Knurovský 2, Škyrta - Skrzak 3, Zajac 2, Piekarczik.

1. KAC Jednota KE320116:56

2. FAM Poprad320111:86

3. Zakopané320113:106

4. R. Sobota30032:190

Pozn.: O umiestnení na prvých troch miestach rozhodovalo až vzájomné skóre vo vzájomnej tabuľke týchto mužstiev.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.