Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Na futbalovom Spiši hlavne záchranárske boje

Sportnet|Publikované 12. apr 2012 o 22:00

V Prakovciach chystajú v prvom jarnom domácom zápase novoty. Kluknavčania už nechcú prehrávať.

V Prakovciach chystajú v prvom jarnom domácom zápase veľké novoty. Kluknavčania už nechcú prehrávať.

SPIŠ. Naplno sú rozbehnuté futbalové súťaže na Spiši. V nedeľu je na programe už aj prvé kolo najnižšej oblastnej II. triedy.

Najväčšiu pozornosť pútajú ligové súťaže, kde je pohľad hlavne na štvrto– a piatoligové tabuľky žalostný.

Zo štyroch traja

Vo štvrtoligovej spoločnosti z posledných štyroch celkov sú traja zo Spiša, medzi nimi je tretí od konca Štítnik. Česť zachraňuje Veľký Folkmar, ktorý mal šancu zamiešať karty na čele tabuľky, ale Veľké Revištia si pozorne strážia čelo tabuľky. Folkmarčania v pohode zvíťazili v Turni 4:1. „Keby bolo lepšie počasie, tak vyhráme aj vyšším rozdielom,“ uviedol hráč V. Folkmara Drahomír Diro.

Na diaľku sledovali vývoj spišského derby Vlašania v Krompachoch. Tatran zdolal doma Rožňavu a postupne do formy sa dostávajúce Krompachy zdolali Smižany. A tak pohľad na dno tabuľky je nesmierne zaujímavý.

13.Smižany 20 5 5 10 33:50 20
14.Štítnik 20 6 2 12 26:43 20
15.Sp. Vlachy 20 5 4 11 26:35 19
16.Krompachy 20 5 4 11 22:34 19

Nasledujúce víkendové kolo je z tohto pohľadu nesmierne zamotané. Krompašania bojujú o svoju existenciu v Štítniku. Vlašania to budú mať ťažké v Strážskom. Výhodu domáceho prostredia majú Smižany proti Kr. Chlmcu, doma hrajú v sobotu Rudňany proti Čani a v pohode hrajúci Folkmarčania budú v nedeľu chcieť odčiniť prehru „zo zápasu roka“ s Veľkými Revištiami.

Piatoligová tlačenica

Pretlak na oboch protipóloch tabuľky je v ostrosledovanej piatoligovej podtatranskej skupine. Je len na škodu, že zo spišských zástupcov sa na prvé priečky tlačia len Hrabušice, ktoré v šlágri jari remizovali v Poprade – Veľkej 1:1, čo ich odsunulo „až“ na tretiu priečku s dvojbodovou stranou na vedúcu dvojicu Poprad – Veľkú a Spišské Bystré.

Jarná premiéra vyšla Harichovčanom, Tepličanom a naplno využili výhodu domáceho prostredia aj Margecany.

„Počas zimy sme využívali služby a skúsenosti kondičného trénera. Už prvý duel ukázal, že to bol dobrý ťah. Prakovce sme v druhom polčase prevýšili nielen gólovo, ale aj kondične,“ skonštatoval šéf harichovského futbalu Tomáš Šefčík.

Harichovčania sa odpútali z posledného miesta, ktoré prenechali poslednej rezerve Sp. Novej Vsi a predposlednej Ľubici. Odstup poslednej Sp. Novej Vsi B od dvanástej priečky Jakloviec je len päťbodový.

Veľa do ďalších bojov o záchranu prehovorí druhé jarné kolo. To sa začína v sobotu v Prakovciach, ktoré hostia lídra tabuľky.

Podľa informácií z prakovského tábora sa na sobotňajší duel chystá niekoľko noviniek. Už tou prvou je zmena domácich hracích časov, novoty pribudnú vo vybavení štadióna a nový je aj šéf klubu.

Vzájomné derby bude v nedeľu dopoludnia v Hrabušiciach, kde sa predstavia Margecany. Súboj dvoch „H“ bude v Helcmanovciach, kam vycestuje Hranovnica.

Znova doma bude hrať Teplička proti druhému Spišskému Bystrému. Ďalšie prestížne meranie síl bude v súbojoch Jaklovce – Harichovce a Spišská Nová Ves B – Kluknava.

„Na úvod jari nemáme príliš dobré vyžrebovanie. V Spišskom Bystrom sme prehrali v nevľúdnom počasí o gól 1:2. Hrali sme s mužstvom, ktoré bojuje o špicu tabuľky a teraz nás čaká zachraňujúca sa rezerva Spišskej Novej Vsi. Každý dobrý výsledok okrem prehry by nás potešil,“ povedal kluknavský futbalový šéf Tomáš Rychnavský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.