Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na French Open chcú zákaz stávok

Sportnet|Publikované 3. feb 2008 o 23:00

Organizátori Roland Garros sa obrátili na súd v belgickom Liége so žiadosťou o zákaz internetových stávok.

BRUSEL. Organizátori otvorených majstrovstiev Francúzska v tenise žalujú na občianskom súde internetové stávkové spoločnosti.

Francúzski usporiadatelia žiadajú, aby počas druhého grandslamového turnaja v roku vyradili spoločnosti Bwin, Betfair a Ladbrokes zápasy na dvorcoch Rolanda Garrosa zo svojej ponuky.

„Naše požiadavky sú súrne, pretože v stávke sú športová etika a morálka. Je to minimálne taká dôležitá otázka ako boj proti dopingu,“ uviedol generálny riaditeľ Francúzskej tenisovej federácie Jean-Francois Vilotte.

Za každý deň, počas ktorého budú uvedené stávkové kancelárie uverejňovať v ponuke duely na parížskej antuke, požadujú právnici organizátorov pokutu vo výške 50 000 eur.

„To, že organizátori sa zamerali na nás, sa mi zdá bizarné. Sme jedinou úplne transparentnou internetovou tipovacou spoločnosťou na trhu. V prípade potreby ochotne poskytujeme ITF a ATP všetky informácie o stávkach našich klientov,“ uvádza riaditeľ Betfair Mark Davies.

V podobnom duchu reagoval aj hovorca vo Viedni sídliacej spoločnosti Bwin Antoine Costanzo.

„Poskytujeme tipujúcim služby. Nechceme však spôsobovať žiadne problémy. V prípade náznaku organizovaného komplotu pomôžeme organizátorom odhaliť vinníkov,“ povedal Costanzo. Internetové tipovacie kancelárie argumentujú najmä skutočnosťou, že sú riadne zaregistrované a dodržujú právnu úpravu EÚ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.